Hız ve Performans

Benim sitem gayet hızlı. Diğer sitelerden 1 saniye daha erken açılsa ne olur, açılmasa ne olur?

Gayet hızlı açıldığını düşündüğünüz siteniz, aslında kullanıcıları kaçıran en büyük unsur olabilir. Forrester/Akamai istatistiklerine göre internet kullanıcılarının %40’ı, açılması 4 saniyeden daha uzun süren siteleri direk terk ediyor. Hızlı açılan bir site, müşteriye kontrolün kendinde olduğu hissettiriyor ve bu duygu da mutlu olmasını sağlıyor. Web sayfanızın açılış süresinden bir saniye kısabilmek, müşterinizin gözünde çok daha büyük bir izlenim yaratabilir. Profesyonel web tasarımı demek, tüm bu ihtiyaçları karşılayabilmek demektir.

Diğer web tasarım firmaları da bu konuda bir şey yapmıyor mu? Sizi onlardan ayıran ne?

Öncelikle maalesef çoğu web tasarım firması, müşterilerine Shared Hosting dediğimiz en ucuz web sitesi barındırma hizmetini sunuyor. Bu hizmette sizin web siteniz, sizinkinden ayrı yüzlerce, hatta binlerce web sitesini barındıran tek bir sunucuda bulunuyor. Aynı sunucudaki başka bir siteye bağlanan kullanıcılar, böylece sizin sitenizin bağlantı hızını da etkilemiş oluyor. Bulrog Web Tasarım Stüdyosu olarak biz, müşterilerimize VPS hizmeti veriyoruz. Yani sitenizi Sanal Özel Sunucularda barındırıyoruz. Bu hem sitenizin hızını hem de güvenliğini çok daha üst seviyelere taşıyor.

Bunun da ötesinde siteniz için gerekli tüm optimizasyonları yaptıktan sonra işimizi şansa bırakmıyor, bağımsız firmalara hız testleri yaptırıyoruz. Bu test raporlarına göre düşük puan alan noktalar varsa derhal bunları düzeltiyoruz.

Tüm performans testlerinden başarıyla geçen bir web sitesine sahip olmak için tıklayın.