Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Akademik bilgi ve tecrübeyle oluşturduğumuz SEO planına sadık kalarak verdiğimiz hizmet sayesinde, ister Türkçe ister İngilizce, sektörünüze ait ana anahtar kelimelerde Google’da yükselerek sitenize gelen ziyaretçi sayısı kalıcı olarak yükselecek.

Bizimle Çalışın!
Web siteniz ilk arama sonuçlarında çıksın

Hedefiniz Google’da yükselmek. Peki Nasıl?

Rekabet analizi ve anahtar kelime araştırması içeren ilk SEO incelemesi yapılır. Böylece, uygulama, etkinlik ve başarı için net bir taslağa sahip tutarlı bir proje planını oluşturulur.

Teknik Optimizasyon

Teknik optimizasyonu içeren ve kullanıcı deneyimine de dikkat edilerek uyarlanmış site içi SEO optimizasyonu, arama motoru sıralamalarını geliştirmeye ve SEO çabalarını maksimize etmeye yardımcı olur.

Site içi ve Site dışı SEO

Site içi içerikler, kullanıcıya değer yaratıp doğal olmayan anahtar kelime sıralamalarından kaçınırken en iyi SEO uygulamaları gözetilerek üretilir. Site dışında ise plana uygun hizmetler satın alınarak hedeflenen yükselme sağlanır.

Analiz ve Güncelleme

Aylık analizlerle Google sıralamalarındaki değişim incelenir ve fırsatlar gözden geçirilir. Bu fırsatlara göre plan güncellenerek ziyaretçilerin daha kolay sitenizi bulması sağlanır ve hedef kitle ile uyum iyileştirilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)’nun Aşamaları

5 Adımda SEO hizmetimiz sayesinde işiniz için en iyisini aldığınızdan emin olacaksınız.

Keşif

Müşteriden alınan bilgiler ve tanımlanan hedefler doğrultusunda potansiyel hedef kelimeler belirlenir. Web sitenizin şu anki SEO durumu tespit edilir. Seçilen kelimeler ve şu anki durum göz önünde bulunarak rebaket analizi ve rakipler tanımlanır. Buna göre fırsatlar ve riskler belirlenip SEO hedefi oluşturulur.

Strateji

Hedefe ve odaklanılacak kelimelere göre site içi yapısında yapılacak değişikliklerin planı yapılır. Site dışında ise link inşası ve PR çalışması için partner bulma çalışması için plan çıkarılır. Bunun yanında ise hem site için, hem de ziyaretçi çekmek için oluşturulacak kampanyalar, haber bültenleri ve sosyal medya için içerik oluşturma planı hazırlanır. Bu planlara kısa dönemli ve çalışmanın performansını takip edebilmek için ölçme değerlendirme planı eklenerek strateji tamamlanır.

Site içi Optimizasyon

Web sitenizin içeriğindeki yazılar, kelime analizinde belirlenen anahtar kelimeler göz önünde bulundurularak ve içerik stratejisindeki plan dahilinde elden geçirilir. Diğer taraftan ise teknik ekip, site kodlamasına içeriğe ve kullanıcı deneyimi bağlı kalırken stratejiye uygunluğu göz ardı etmeden düzenlemeleri yapar. Bu değişiklikler meta etiketlerinin, başlıkların, kanonik urllerin ve site içi linklerin düzenlenmesini içerebilir.

İçerik Pazarlaması

İçerik stratejisine bağlı kalarak düzenli aralıkla kaliteli içerik üretilir. Firmanın verdiği hizmetler veya sattığı ürünler, haber bültenleri, sektörel kanallar, ilgili sektörde faaliyet gösteren blog siteleri aracılığıyla tanıtılır ve kullanılan yazı içi linkler sayesinde tanınırlık ve siteye ziyaret artırılır. Aynı zamanda hedef kitlenin sosyal medya üzerinden bu içeriklere ulaşması ve etkileşim göstermesi sağlanır.

Analiz & Raporlama

Araştırma ve strateji aşamasında hedeflenen kelimelerdeki yükseliş ve yapılan işler aylık olarak raporlanır. 3 ayda bir olmak kaydı ile performans ve plan genel olarak gözden geçirilir ve optimizasyon gerekli ise yapılıp plana dahil edilir.

En İyi SEO Uygulamaları Ne Demek?

Biz hiç bir zaman Black Hat (Siyah Şapka) teknikleri kullanmıyoruz.

Bu teknikler belki kısa zamanda size kar sağlayabilir ancak, Manuel Spam gibi Google cezaları sonucunda tüm arama sonuçlarından çıkartılarak uzun süreli kayıplar yaşamanız kaçınılmazdır.

Sürekli değişen SEO dünyasını yakından takip ediyoruz.

Müşterilerimizin başarıya ulaşması için ekibimiz sürekli bir araştırma ve eğitim içerisinde kalarak tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve değişikliklere ayak uydurarak iş planına dahil ediyor.

İyi SEO uygulamalarının kısa ve uzun vadeli kazançları maksimize edeceğinin bilincindeyiz.

Biz her zaman kullanıcı deneyimini en ön planda tutarak hem içeriği hem de site yapısını şekillendirerek çalışıyoruz.

SEO uzmanı ekibimiz sabır ve azimle işine odaklanır.

Asıl ihtiyacınız olan sonucu almanızı sağlayabilmek için, araştırma ve strateji aşamasında ortaya çıkan fırsatları hiç bir zaman göz ardı etmeden yakalamaya çalışırız.

KALİTE VE GÜVEN Mİ ARIYORSUNUZ?

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için