SEO Hizmeti

SEO nedir?

SEO, İngilizce “Search Engine Optimization” ifadesinin kısaltmasıdır ve anlamı “Arama Motoru Optimizasyonu”dur. Yani bir web sitesinin, Google, Yandex ve Yahoo gibi arama motorlarının en iyi algılayabileceği hale getirilmesidir.

SEO, ülkemizde kabaca “Google’da üst sıralara çıkmak” diye bilinse de aslında böyle özetlenmesi yanlıştır. Çünkü SEO, site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır ve ikisi birbirinden çok farklıdır. Site içi SEO, sitenin arama motorlarına uygun bir dilde yazılmış olmasını gerektirirken, site dışı SEO için Facebook beğenileri, paylaşımları, büyük ve önemli web sitelerinden sizin sitenize verilen bağlantılar gibi sitenin dışındaki faaliyetler önemlidir.

Biz, her iki SEO türü hususunda da teknik detaylara gerek olmadan size kısa ve açıklayıcı sunumlar yapıyoruz. Bu sayede tek taraflı olmayan ve sürekli devam edecek olan SEO sürecine siz de kolayca adapte olabileceksiniz.

Profesyonel web tasarım hizmetlerimiz dahilinde web sitenizi bize yaptırmış olsanız da olmasanız da SEO hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Google’da üst sıralara nasıl çıkarım?

Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda çıkabilmesi için her şeyden önce site temellerinin sağlam atılmış olması gereklidir. Temeli, arama motorlarının algılayabileceği dilde atılmamış bir sitenin üzerine ne kurarsanız kurun yıkılmaya mahkumdur. Siteniz, gözünüze ne kadar güzel görünürse görünsün eğer Google gibi arama motorlarının anlayacağı bir dille yazılmadıysa sizi arayan potansiyel müşterileriniz sizi kesinlikle bulamayacak demektir.

İşte bizim devreye girdiğimiz en önemli nokta da budur. Arama motorlarına uygun yaptığımız tasarımlar sayesinde sitenizin içeriği kolay anlaşılır bir hal alır ve Google için bir sitenin anlaşılır olması, tonlarca animasyonla ve görsellerle süslenmiş olmasından çok daha önemlidir.

Bunların ötesinde Google’da üst sıralara yükselmek, iki paragrafa sığdırılamayacak kadar çok bilgi ve detay gerektirmektedir. Ve biz, aşamalar halinde sizin tarafınızdan neler yapılması gerektiğine dair ücretsiz desteğimizi sunuyoruz.

SEO hizmetiyle başarıya ulaşmak için tıklayın.