İşiniz Yaz Sezonuna Hazır Mı?

Yayınlandığı tarih: 17 Mart 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Yaz mevsimi yaklaşıyor, sahil kesimlerindeki işletmelerde rekabet iyice arttı. Firmalar reklam çalışmalarına milyarlar yatırıyor. Zaten en mantıklı olanı da bu. Reklam çalışmalarına 2-3 ay önceden başlayıp sezonda sektörün pastasından en büyük dilimi kapmaya çalışıyorlar. Büyük firmalar televizyon, radyo, gazete gibi yerlere reklam veriyor veya işlek caddelere dev posterler açıyor. Bu çalışmalara yüz milyarlar yatırıyorlar. Tabii küçük firmaların böyle bir reklam çalışması yapma şansı yok. Saydığım reklam çalışması gayet yararlı çalışmalar ancak en verimli ve en ucuz olanı tabii ki İnternet sitesi.

İlk olarak Web Tasarım

Türkiye’nin yarısından fazlası günde 1 defa da olsa İnternet’e giriyor. İnsanların %97’si ise bir yere tatile gitmeden önce İnternet’ten araştırma yapıyor. Bu araştırma sadece gittikleri yer ile ilgili bilgi almakla sınırlı değil. İnsanlar artık kalacağı yerlerdeki otel fiyatlarını, rent a car firmalarını veya tur şirketlerini araştırıyor artık. Bu araştırmalarda sizinle ilgili hiç bir bilgi edinemedikleri zaman zaten 3-4 ay olan yaz sezonundan eliniz boş dönüyorsunuz. Benim Facebook sayfam veya firma dizininde kaydım var zaten diye düşünebilirsiniz, ancak bunlarda yeterli değil artık. Turizm sektöründe İnternet sitesi şart oldu. 1-3 ay da olsa Google’da reklamlarınızın yayımlanması şart.

1 günde Google Reklam ile 1. sıraya çık

Google reklamları da çok uçuk fiyatlar olmadığı için çok rağbet görüyor. Mesela ben kendi sektörümden örnek vereyim. Ben bir Web Tasarım Firmasında çalışıyorum. Aylık 3500 TL’ye Google’de 3. sırada yer alıyorum.  Tabii Google’da açık artırma sistemi ve tıklama başı ücret sistemi olduğu için ve benim sektörümde ki herkes bu işi yaptığı için fiyat biraz yüksek. Ancak tıklama başına ücret ödediğim için ise gayet verimli. Google bu parayı hak ediyor yani. Konumuza dönecek olursak yaz sezonunda bol kazanç istiyorsanız kesinlikle bir İnternet sitesi ve 1-3 aylık Google reklamı şart.

Bizim firmamızla beraber çalışan bir çok turizm sektörü firması var. Bizim verdiğimiz tavsiyeler ile yaz sezonu gelirlerini 1.5 hatta 2 katına çıkaranlar bile var. Bu firmalarla sözleşmelerimizi yıllık tutuyoruz ve hepsi daha yıl yarılanmadan hatta sözleşme imzalandıktan 3-4 ay sonra sözleşme yenileyip bir daha ki sezonda bizimle çalışmak istediklerini söylediler. Bu firmalara referanslar kısmından ulaşabilirsiniz.

Tekrar konumuza dönecek olursak yaza girmeden bizim gibi bir Web Tasarım firmasından tavsiyeler almanız da artık şart.

Mobil Uyum neden bu kadar önemli?

Yaz sezonu için İnternet’ten araştırma yapan insanların büyük bir kısmı artık bilgisayardan değil mobilden yani telefon, tablet gibi araçlardan araştırma yapıyorlar. Telefonlarından girdiklerin de abuk subuk bir görüntüyle karşılaştıkları zaman sitenizden anında çıkarlar ve siz daha potansiyel müşterinizi İnternet siteniz ile cezbedemeden elinizden kaçırırsınız.  Yani İnternet sitenizin mobil uyumlu olması da şart.

SEO bunun neresinde?

Bu arada sürekli Google’a para vermek zorunda mıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Tabii ki değilsiniz. Google’da üst sıralarda kendinize kalıcı bir yer de bulabilirsiniz. Bunu da çeşitli SEO çalışmaları ile gerçekleştirebiliriz. SEO yani arama motoru optimizasyonu için yine yaz sezonundan 3-4 ay önce çalışmalara başlanmalı ve Google’daki yerinizi sağlamlaştırmalısınız.

Sonuç

Şimdi bir Web siteniz olacak, mobil uyumlu olup telefon ve tabletlerden ulaşılacak ve Google’da üst sıralarda yeriniz olacak. Baştan da söylediğim gibi biz bu hizmetlerin hepsini çok iyi bir şekilde ve çok ucuz fiyatlarla size sağlıyoruz. Ayrıca biz de müşterilerimizi yaz sezonu başlamadan cezbetmeye çalışıyoruz ve onlara özel indirimler uyguluyoruz. Bu hizmetlerin hepsini almak için sadece bize ulaşmanız yeterli.

Bulrog Web Tasarım firması olarak İzmir Web Tasarım sektörünün en iyilerinden biriyiz. Bizimle çalışmanız ve yaz sezonunu bol kazançla kapatmanız için önünüzde hiç bir engel yok 😉

Haydi şimdi 2 dakikanızı ayırın ve bizimle iletişim geçin.