Kendi Yaptığınız Web Sitesi Mi Yoksa Profesyonel Web Sitesi Mi?

Yayınlandığı tarih: 12 Nisan 2018 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Nasıl web sitesi yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? Üzülmeyin yalnız değilsiniz. Birçok işletme sahibi en doğru web sitesi yapımının hangisi olduğu konusunda bize danışıyorlar. Biz de yalnız olmadığınızı buradan biliyoruz. Web sitesi yapmak ya da yaptırmak için bir sürü alternatif var aslında. Sürükle bırak mantığı ile çalışan kolay yapım sağlayan sistemler var, ucuza web sitesi yapabilecek freelancerlar var. Bir de elbette profesyonel web sitesi yapan tasarım ajansları var. Sormanız gereken soru sizin için hangisinin daha mantıklı olduğu.

Açıkçası bu alternatiflerden birine ya da birkaçına doğru veya yanlış demek mantıksız. Önemli olan sizin doğru yaklaşımla bunu planlamanız. Sırf daha ucuz olacak diye web sitesi yapımında önemli hususları atlarsanız uzun vadede daha çok para kaybedersiniz. Ya da sırf zamandan tasarruf etmek için ayrıntısız, katalog tarzı bir web sitesi yapmak da yanlış. Bu yüzden, web sitesi yapmadan ya da yaptırmadan önce bunların hepsini detaylıca düşünmeniz gerekiyor.

Bulrog İzmir web tasarım ajansı olarak, sizin için bu süreci daha kolay hale getirelim biraz. Profesyonel web tasarımın avantajları ile kişisel olarak yapacağınız web tasarımın avantajlarını bir karşılaştıralım.

Profesyonel Web Sitesi ve Web Tasarım

Kendi Yaptığınız Web Sitesinin Avantajları ve Dezavantajları

Hiç kod bilgisi olmadan web sitesi yapmanıza fırsat sağlan bazı altyapılar var. Genelde sürükle bırak mantığı ile çalışan bu altyapılar, kolay bir şekilde web sitesi yapmanıza olanak tanıyor. Yalnızca dakikalar sürüyor hatta bu altyapılarda web sitesi yapmak. Kişiselleştirmeye izin de veriyor. Dilediğiniz gibi renklerle, resimlerle oynama yapabilirsiniz. Fiyatları da gayet makul aralıklarda. Yani temel bir web sitesini kolay ve ucuza yapabilirsiniz.

Gelelim işin kötü tarafına. Bu tarz altyapılar size birçok özelliği ücretsiz sunabilirler. Fakat işleri biraz daha büyütmek, güzel hale getirmek isterseniz size sunacakları özellikler artık ekstra ücrete tabi olacaktır. Temanızı mı değiştirmek istediniz ya da mail adresi mi alacaksınız? Maalesef ekstra parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca burada sadece web sitesi yapabiliyorsunuz. Pazarlama konusunda herhangi bir yardımları söz konusu değil. Markanızın bilinirliğini artırmadan web sitesi yapmak da pek işe yaramaz. Çölün ortasına şemsiye dükkanı açtığınızı düşünün. Belki çok iyi bir fikir ama kimse çöle uğramıyor ki. Sizi bilmelerine imkan yok. Bunun gibi düşünebilirsiniz pazarlama ve tanıtım olayını da.

Sonuç olarak, özel altyapılarla yapacağınız web sitesi konu hakkında bilginiz yoksa daha kolay olabilir. Hatta başlangıçta daha ucuz da olabilir. Ama daha karmaşık, daha estetik, daha eşsiz bir tasarım elde etmek istiyorsanız size pek uygun değil. Uzun vadede size para da harcattırır ayrıca. İşinize yarayacak özel temalar ve eklentiler hiç de ucuz değil.

Profesyonel Bir Web Tasarım Ajansı ile Çalışmanın Avantajları ve Dezavantajları

Profesyonel bir web tasarım ajansı ile çalışmanız uzun vadede çok daha mantıklıdır. Çünkü bu ajanslar sadece sitenizi yapmaz. Sektörünüz için en uygun çözümleri üretirler. Araştırma yaparlar, rakiplerinizi incelerler ve neticesinde bir web sitesi oluşturmaya başlarlar. Ayrıca bu işi tek bir kişi yapmaz. Bir ekip komple site ile uğraşır. Birden fazla insanın tecrübesi ile oluşturulur siteniz. Ayrıca pazardaki ihtiyaçlar ve çözümler de göz önünde bulundurulur. Dilerseniz profesyonel web sitesi bittikten sonra da ekstra pazarlama hizmetleri için çalışabilirsiniz.

Sitenizi kişiselleştirme imkanı sonsuzdur. Hayal gücünüz ne kadar genişse o kadar değişiklik yapabilirsiniz web sitenizde. Potansiyel müşterileriniz üzerinde daha profesyonel bir izlenim bırakabilir, dönüşüm sağlayabilirsiniz.

Olumsuz yanına gelirsek… Düşük bütçeli işletmeler için uygun değildir. Fiyatları daha yüksektir. Çünkü profesyonel bir hizmet alıyorsunuz neticede. Yüksek bütçeli olması dışında olumsuz bir yanı yoktur ama.

Kısaca profesyonel web tasarım ile kendi yaptığınız web sitesi arasındaki farklar bunlar. Evde lavabo bataryası bozulunca belki kendiniz düzeltip muslukçuya para vermemek isteyebilirsiniz. Ama düzelttiğinizi zannedip işler daha korkunç bir hal de alabilir değil mi? Bu yüzden biz her zaman işi profesyonellere bırakma taraftarıyız. Tabi ki sizin bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda ilk seçenek de doğru olabilir.

Web tasarım ya da profesyonel web sitesi konusunda bir ihtiyacınız varsa ya da sadece bilgi almak için bile İzmir web tasarım ajansı Bulrog ile iletişime geçebilirsiniz.