Sosyal Medyanın Firmanız İçin Önemi

Yayınlandığı tarih: 1 Haziran 2015 Yazar: Kategori: İpuçları 0 Yorum

Sosyal medya sayesinde insanların sürekli karşısına çıkabilir ve daha akılda kalıcı bir firma haline gelebilirsiniz. Gün geçtikçe televizyon izleyen ve radyo dinleyen insanların sayısı azalmaktadır buda İnternet’e olan rağbetin artmasına neden olmaktadır. Televizyona veya radyolara reklam vermek yerine sosyal medyadan insanlara ulaşmaya çalışmanız hem daha ucuz hem de daha etkili bir yoldur. Sosyal ağları kullanan insanların sayısı da gün geçtikçe arttığı için televizyon ve radyolara reklam veren firmalarda artık İnternet reklamcılığına yönelmektedir.

Sosyal medya sayfalarınız sayesinde potansiyel müşterilerinizle daha samimi bir iletişim kurabilirsiniz. Şikayetleriyle daha yakından ilgilenerek onlar için vazgeçilemez bir firma haline gelebilir ayrıca sosyal ağlarda aldığınız birkaç güzel yorumla insanların sizin firmasına güvenmesini sağlayabilirsiniz.,

Sosyal Medyanın Web Sitenize Faydaları

Kendi Web sitenizi sosyal medya üzerinden tanıtıp Web sitenize trafik sağlayabilirsiniz. Eğer Web siteniz düzgün bir tasarıma sahipse ve insanlara doğrudan hitap edebiliyorsa sosyal ağlar sayesinde Web sitenize giren kişi sizin hizmetinizden yararlanmak isteyecektir.

Sosyal Medya Paylaşımları Ne sıklıkla ve Nasıl Yapılmalıdır

Sosyal ağlarda günlük en az 1 paylaşım yapmalısınız. İnsanlar genel olarak akşam saatlerinde sosyal medyada gezdikleri için size paylaşımlarınızı akşam saatlerinde yaparsanız daha fazla insana hizmetinizi tanıtma imkanı kazanırsınız. Ayrıca paylaşımlarınızı hashtaglarla destekleyerek yüzlerce farklı insana ulaşabilirsiniz. Bunların dışında özel günler ve bayramlarla ilgilide paylaşım yapmanız sizi insanlara karşı daha samimi ve güvenilir gösterecektir.

İnternet Reklamları

Belirlediğiniz kitleye göre reklamlar verebilirsiniz. Yani istediğiniz anahtar kelimelere reklam vererek sadece sizin işinizle ilgilenen insanlara ulaşabilirsiniz. Google Adwords veya Facebook reklamları gibi reklam türleriyle İnternet üzerinden firmanıza kazanç sağlayabilirsiniz. Tıklama başına ücret ödediğiniz için reklama harcadığınız paradan 100%100 verim alırsınız.

Son olarak sosyal medya üzerinden bir çok insana ulaştığınız için yayımladığınız resimler veya videolar insanlar tarafından beğenilip paylaşılabilir, bu sayede bedava reklam yapmış olursunuz. Hatta viral bir hal alırsa firmanız bir anda ilgi odağı haline bile gelebilir.

Günümüzde Web sitesi ve sosyal medya bir firmanın olmazsa olmazıdır.