Tek Sayfalık Web Tasarımı İle Web’te Var Olmak

Yayınlandığı tarih: 21 Kasım 2017 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Küçük bir şirketseniz, müşrerilerinizle iletişim kurmak için Facebook, Instagram gibi sosyal medya sitelerini kullanmak oldukça basit ve yaygın bir seçenektir. Bu yöntemdeki problem, müşterilerinize vermek istediğiniz marka mesajı üzerinde çok az kontrole sahip olmanızdır. Şirketiniz ile ilgili bilgi size ait olmayan renklerle, yorumlarla ve reklamlarla çevrilmiştir, daha da kötüsü bu siteler kullanıcılara ihtiyaç duydukları diğer şirketlerle ilgili bilgi sağlayarak onları sizin ürün ve hizmetlerinizden uzaklaştırmaktadırlar. Çözüm basittir: Müşterilere vermek istediğiniz mesajı kontrol eden tek sayfalık web tasarımı yaratın ve görsel olarak mağazanızdaki alış veriş deneyimini canlandırın.

Sosyal medya müşterilerle temas kurmak ve görünürlük yaratmak için kullanılan güçlü bir araçtır ama şirketinizi rakiplerinden ayıran eşsiz kişiliğini göstermek için ona bel bağlamak herkes aynı sıkıcı sayfayla karşılaştığı için imkansızdır. Sosyal medya siteleri, müşterileri kontrolünüz içindeki bir ortama çekmek için kullanılmalıdır. Bu ortamda, mağazanızdaki alış veriş deneyimini renkler ve görsellerle destekleyebilirsiniz. Burada, tek sayfa web sitesinin faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

Tek sayfalık web tasarımı yaparken dikkate almanız gereken son şey, sitenin gelecekteki gelişimi. Iyi bir web tasarım ajansı, işinizin büyümesini ve ihtiyaçlarınızın artmasını düşünerek geleceğe dönük planlama yapar  Hiç bir şey, kara düzen iş yapıldığı için sıfırdan başlayıp gereksiz maliyetlere katlanmaktan daha kötü olamaz. Kullanılan teknolojilerden tasarı planına, yeni sayfaların ve özelliklerin eklenmesi düşünülerek izlenecek yol net olarak ortaya konmalıdır. Böylece, şirketinizin gelişimi boyunca müşterilerinize tutarlılık hissi ve görünümü sağlamanın yanında, önemli bir zaman ve para tasarrufu sağlayabileceksiniz.