Web Tasarım’da WordPress’in Faydaları

Yayınlandığı tarih: 4 Ağustos 2016 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

İzmir Web Tasarım sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekteyiz ve bugüne kadar bütün işlerimizi WordPress altyapısı ile yaptık. Bu altyapının faydalarını ise sizlerle paylaşmak istedik.

Önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi günümüzde Websitesi olmayan firma veya kuruluş neredeyse yok. Artık insanlar yeni bir işe başlamadan önce İnternet sitesini yaptırıyorlar. Bir firma günümüzde ayakta kalmayı planlıyorsa kesinlikle bir Web sitesine ihtiyacı vardır. Websitesi daha yeni kurulan küçük bir işletmeyi bile oldukça profesyonel ve ciddi gösterebilir. İnternet sitenizi ofisiniz gibi düşünebilirsiniz. Ofis tasarımınıza verdiğiniz önemi Web tasarıma da vermelisiniz.

İnternet sitesi tasarımınız firmanızın İnternet üzerindeki kimliği gibidir. Web sitenizin modern ve kullanışlı olması Web sitenize giren potansiyel müşterilerinizin size güvenmesini sağlayacaktır. Bizde bu sebeple günümüzde en modern ve kullanışlı olan WordPress altyapısını öneriyoruz. Günümüzde kurulan her 5 İnternet sitesinden 1’i WordPress altyapısı ile kurulmaktadır. Peki bu WordPress neden bu kadar tercih ediliyor? Faydaları nelerdir?

Kullanımı Oldukça Basittir

Düşünün İnternet üzerinde firmanızı temsil eden Web sitenizi Facebook hesabınızı yönetir gibi basit ve rahat bir şekilde yönetebiliyorsunuz. İstediğiniz her şeyi İnternet siteniz üzerinden lanse edebiliyorsunuz. Web tasarım firmanızın size vereceği kullanıcı adı ve şifre ile panelinize giriş yapıyorsunuz. Panel tamamen Türkçe ve oldukça basit, bir saatlik bir eğitim ile panel içerisinde sitenize içerik ekleyip değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Tasarımı Basit Şekilde Değiştirebilirsiniz

Oldu ki bir süre sonra Website tasarımınızı değiştirmek istediniz. Diğer altyapılarda bu iş oldukça uzun ve yorucu bir iş olsa da WordPress ile oldukça basittir. İçeriklerinizi hiç dağıtmadan sitenin görünümünü baştan sona değiştirebilirsiniz. Değişim iyidir 🙂

Eklentiler ile İnternet Siteniz Daha Kullanışlı

Her Websitesinin en büyük ihtiyaçlarından olan resim ve video galerisi, iletişim formu, etiket bulutu, anket formları, sosyal medya sayfası entegreleri, ürünler modülü, yabacı dil seçenekleri, canlı destek kısmı vb. gibi ihtiyaçlarınızı WordPress’te saniyeler içerisinde karşılayabilirsiniz. Diğer altyapılarda ise bunların her biri için ayrı bir kod yazılmalı ve uzun bir zaman dilimi ayrılmalı.

Tamamen Google ile Uyumlu

WordPress sadece Google ile değil hemen hemen bütün arama motorları ile uyumludur. WordPress kendine has arayüzü ve kodları ile tam anlamıyla bir arama motoru dostudur. Yani açık söylemek gerekirse Web siteniz WordPress ise diğer altyapılardan bir adım öndesinizdir. WordPress eklentileri içerisinde sizi Google’da daha ileri taşıyacak SEO eklentileri de mevcuttur. Bu eklentiler arasında en çok kullanılan Yoast SEO’dur.

Mobil Uyumu Web Tasarım

WordPress’in hemen hemen bütün temaları mobil cihazlara uyumludur. İsterseniz dev ekrandan Web sitenizi ziyaret edin, isterseniz cep telefonlarından, isterseniz tabletinizden. WordPress ile kurulan İnternet sitesi kendini bütün ekranlara uyarlar ve site dağınık bir hal almaz. Ekranın boyutuna göre resimler ve yazılar otomatik olarak büyür ve küçülür. Bu sayede insanlar istediği cihazdan Web sitenizi ziyaret edebilir. Ayrıca Google geçen sene Nisan ayında mobil aramalarda mobil uyumlu Websitelerine öncelik vereceği ile ilgili açıklama yapmıştı.

WordPress Açık Kaynak Kodludur

WordPress açık kaynak kodlu bir alt yapıdır yani tek bir firma veya bir kaç kişilik bir gruba bağlı değildir. İsteyen herkes WordPress’in gelişmesine yardımcı olabilir, bu sayede sürekli gelişen ve her türlü fikre açık olan bir altyapıdır. Bu sayede hiç bir zaman teknolojinin gerisinde kalmayacaktır.

Eğer sizde WordPress altyapısına sahip tamamen Google’a ve mobil cihazlara uyumlu bir Web sitesine sahip olup firmanızı daha ileri taşımak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.