Windows 7 Yasal Olarak Nasıl İndirilir

Yayınlandığı tarih: 24 Mayıs 2014 Yazar: Kategori: İpuçları 0 Yorum

Format zamanı geldi ve orijinal lisans anahtarınız olsa da Windows 7‘yi tekrar yüklemek için elinizde ne DVD ne de ISO dosyası var. Ne yapacaksınız? Şimdi bu sorununuzu çözeceğiz.

Windows 7 ISO dosyaları, Microsoft yazılımlarının resmi distribütörlerinden biri olan Digital River’da indirmeye açıktır. Microsoft’un web sitesi üzerinden orijinal Windows 7 (32 bit veya 64 bit) satın aldığınızda hangi ISO dosyasını indiriyorsanız, burada da onları bulacaksınız.

Windows 7 USB Flash BellekBu, Microsoft’un resmi olarak desteklediği bir yöntem değil ama yıllardır güvenli ve etkin bir şekilde kullanılan bir yöntem. Zaten Microsoft bunu “zararlı” görseydi bu dosyalara erişimi çoktan yasaklardı. Zaten illegal bir durum da söz konusu değil. Windows 7’yi full indirip bilgisayarınıza yükleseniz de orijinal ürün anahtarı girmeden 30 günden uzun süre kullanamazsınız.

Bu noktada şuna da değinmek isterim ki Digital River bağlantıları bazen çalışmayabiliyor. Endişe etmeyin. Eğer bağlantı kırıksa bir süre sonra tekrar deneyin.

Aşağıda Service Pack 1 ile Windows 7 kurulum disklerini bulabilirsiniz. x86 sürümleri 32-bit, x64 sürümleri ise 64-bit’lik PC’ler içindir:

ISO dosyalarından birini indirdikten sonra boş bir DVD’ye yazdırabilirsiniz. Ayrıca Windows 7’yi USB sürücüden yüklemek isterseniz  Windows 7 USB/DVD Download Tool adlı aracı kullanarak ISO dosyasını USB diskinize yükleyebilirsiniz.