Bir Web sitesi Yeniden Tasarımı için En iyi SEO Uygulamaları

Yayınlandığı tarih: 3 Aralık 2017 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Gelecekte bir gün, web sitenizi yeniden tasarlamak ya da taşımak için bir plan yapmanız gerekebilir. Bu, imajlarını yeniden yapılandırırken pek çok şirketin yaptığı faydalı bir iş olsa da, bunu yanlış şekilde gerçekleştirmek organik trafiğiniz üzerinde ciddi sonuçlar doğurabilir. Daha küçük işletmeler için, yeniden tasarım nedeniyle web sitesi trafiğinin büyük bölümünü yitirmek şirketin gelirlerine çok önemli darbe vurabilir. “En iyi seo uygulamaları“nı deneyerek daha iyi bir sonuç alabilirsiniz elbette.

Yeniden Tasarım Nedeniyle Oluşabilecek Bir SEO Felaketini Önlemek için En İyi Seo Uygulamaları

  1. Başlamadan Önce, Site Denetimi Yap

Muhtemelen sitenizin orijinal versiyonu bazı problemlere sahip zaten ve bu nedenle bir yeniden yapılandırma planlıyorsunuzdur. Bu problemlerden bazıları, organik trafiği engelleyen hatalı SEO uygulamalarıyla ilişkili olabilir. Yeni sitenizin bundan etkilenmesini engellemenizin iyi bir yolu, orijinal sitenizi denetlemesi için ve SEO ile ilişkili problemleri tespit etmesi için ki, böylece aynı hatayı yeni tasarım sırasında da yapmazsınız, bir SEO danışmanı tutmaktır.

  1. Anahtar Kelimeleri Araştırın

Yeni web sitesi yapmanın bir yanı da taze bir başlangıç yapmaktır, o halde bu esnada anahtar kelime gruplarınızı biraz daha dikkatli düşünebilirsiniz. İnsanlar sizin ürün ve hizmetlerinizi Google da araştırdığında ne aradıklarını görmek için biraz anahtar kelime araştırması yapın ve sonra yeni sitenizdeki trafiği artıracak iyi anahtar kelimelerin bir listesini yapın. Ayrıca, anahtar kelimeleri blog içeriğinize de yerleştirin. Inbound pazarlama kampanyalarına başlamadıysanız, sitenizi yeniden tasarladıktan sonra bunun için başlangıç yapmanın tam zamanıdır.

  1. Bozuk Bağlantıları Onarın

Bir siteyi yeniden tasarlarken insanların yaptığı en büyük hatalardan birisi, bozuk bağlantıları onarmamaktır. Bozuk bağlantılarla dolu bir web sitesine sahip olmak özellikle SEO açısından bir felaket demektir. Ayrıca, bu bağlantılar bozuk da olsa SEO puanına katkıda bulunmuşlardır ve bunları siteden tamamen atmak da SEO puanının düşmesine yol açacaktır. Bu problemli bağlantıları çıkarmak yerine, yeni web sitenize tamamen entegre olabilmeleri için onları taşıyın ya da yeniden yönlendirin.

  1. İyi içeriğinizi Geri Dönüşüme Sokun

Eski bir söylemde olduğu gibi, bozuk değilse, tamir etmeyin. Sırf tüm web sitenizi baştan aşağı bakıma aldınız diye, her şeyi yok etmenize gerek yok. Trafik sağlayan içeriği tespit edin ve onu yeni sitenize entegre edin.

  1. 404 Hata Sayfası Yapın

Web sitenizi yeniden tasarlarken, ziyaretçiler henüz işlem yapılmamış bozuk bağlantılarla karşılaşabilirler. Onları tarayıcının 404 hata sayfasıyla karşılaşmak zorunda bırakmak yerine, onlara sunucunun bakımda olduğunu ve sitenin çok yakında sağlıklı bir şekilde yayında olacağını açıklayan bir sayfa bulunamadı ifadesi oluşturun. Alternatif olarak, markanıza katkı sağlayacak şekilde, markanızın kişiliğini yansıtan yaratıcı bir 404 sayfası kullanabilirsiniz.

Web sitenizi yeniden tasarlamak içeriğinizi canlandırmanın harika bir yolu olabilir. SEO sıralamanızı korumayı garanti altına alacak bu adımları izlemeniz kaydıyla, yeni ve güncellenmiş bir görünümle ziyaretçileri çekebileceksiniz. En iyi seo uygulamaları yazısını okudunuz, artık gerekli düzenlemeleri yapmak için hazırsınız.