Dijital Ajansınızı Nasıl Seçersiniz?

Yayınlandığı tarih: 26 Nisan 2018 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Dijital ajansınızı nasıl seçersiniz? Aslında cevap beklediğinizden biraz daha karmaşıktır. Seçtiğiniz ajanstaki ekibin becerileri, hedeflerinize yardımcı olabilmeleri, iş kalitesi, uzmanlığı çok önemli faktörlerdir. Ama en önemlisi sizin ve dijital ajansın iyi bir uyum yakalayıp yakalayamadığıdır.

Aslında aradığınız şey bir ortaklıktır. Bu, kısa süreli ya da uzun süreli olabilir. Ama bir ortaklık kurmalısınız. Hem de en iyisinden. Ortaklıklar sadece sözleşmelerden ibaret değildir. Birbirlerine değer veren farklı görüşlerin katılımıdır aynı zamanda. Bu yüzden dijital ajansınızı seçerken birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Gelin sizlere onlardan bahsedelim şimdi.

Ne İstediğinizi Bilin

Potansyel bir dijital ajans ile görüşmeden önce ne istediğinizi bilin ve bunu ajansa anlatın. Ajans kendi içinde sizin isteklerinizi yapıp yapamayacaklarını tartışacaktır ve size ona göre dönüş yapacaktır. Şu soruları kendinize sormayı sakın ihmal etmeyin:

  • Amacım ne?
  • Başarımı nasıl ölçeceğim?
  • Bütçem nedir?

Hedeflerinizi önceden belirleyerek ajans bulmaya çalışırsanız, ajans ile yaptığınız toplantılar derinleşecek, zenginleşecek ve birbirinizi tanımanıza olanak sağlayacak.

İş Birliği Yapacağınız Ajanstaki Çalışanlara Bakın

Öncelikle işe yeni birini almıyorsunuz. Ajans çalışanlarını kendi iş yerinize her gün çağıramazsınız. Doğru da değil zaten. Sizden uzakta çalışacaklar bu yüzden onların çalışma performanslarını her an göremeyeceksiniz. Bu yüzden, ortaklığa girişmeden önce sadece ajans başkanı ile değil çalışanlar ile de bir toplantı düzenleyin, onları tanımaya çalışın, yetkinliklerini ölçmeyi deneyin.

Doğru dijital ajans ile çalışmak size başarı getirir

Kurumsal Kültürlerinizi Dikkate Alın

Her şirketin ayrı kurumsal kültürü vardır. Çalışacağınız dijital ajans ile sizin kurumsal kültürünüzün uyumlu olmasına dikkat edin. Ya da en başta kültürlerinizi anlamaya çalışın. Bunu başarabilmenin yolu da ilk toplantınızdan geçiyor açıkçası. Bunu ilk buluşma gibi düşünün. İlk buluşmada karşı tarafı etkilemeye çalışın ve onlar da sizi etkileyebiliyor mu bir bakın.

Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi sadece ajans başkanı ile görüşmeyin. Sizin projenizde kimle çalışacaksa onları da toplantıya davet edin. Bu sayede dijital ajanstaki ekibin uyumunu görebilir, işleri nasıl yürüttükleri hakkında fikirler edinebilirsiniz.

Tabi toplantı sırasında sürekli iş ile ilgili konuşmalar yapmayın. Günlük konulardan da konuşun ki hem bir samimiyet sağlasın hem de kişisel çıkarımlar yapılsın.

Yukarıda saydıklarımıza ek olarak, dijital ajansınızın, sizin faaliyet alanınızı iyi tanıdığından ya da faaliyet alanınızda başarılı işler çıkartacağından emin olmaya çalışın. Aklınızda soru işareti kalırsa başka ajanslarla görüşmeye devam edin. İzmir civarında dijital hizmetler veren bir ajan bakıyorsanız Bulrog Web Tasarım Ajansı tam size göre. Yetkin ekibi ve profesyonel çalışma disiplini ile size fayda sağlayacaklarına emin olabilirsiniz.