İyi Bir Web Sitesine Sahip Olmak İçin 6 Neden

Yayınlandığı tarih: 30 Nisan 2018 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

İnternette dolanırken yüzlerce hatta binlerce web sitesine denk geliyoruz. Bu web sitelerini 2 gruba ayırabiliriz. Kötü web siteleri ve iyi web siteleri.

Kimse kötü bir web sitesine sahip olmak istemez. Buna rağmen kötü bir web sitesi ile bile büyük pazarlara ulaşan firmalar vardır. Potansiyelin görünmesi bakımından bu önemlidir. İyi bir web sitesi ise markanız için bir sürü fayda sağlayabilir. Markanıza profesyonel bir görünüm kazandırabilir, daha çok potansiyel müşteriye ulaşmanıza olanak sağlayabilir. Bulrog Web Tasarım Ajansı olarak, sizlere neden iyi bir web sitesine sahip olmanız gerektiğinden bahsedelim.

1- Satışlarınızı Artırmak

İyi bir web sitesi, aynı zamanda güzel bir reklam aracıdır. Online mevcudiyetinizi satışa çevirerek gelirlerinizi artırmanıza fırsat tanır iyi bir web sitesi. İyi bir internet sitesi olan şirketler, olmayanlara kıyasla %22 daha fazla satış yapıyor. Varın elde edilen geliri siz hesap edin.

2- Site Ziyaretlerinin Önemi

İlk izlenim her zaman çok önemlidir. Potansiyel müşterilerinizi ilk 10 saniyede ikna edemezseniz sonra sitenize geri döndürmek çok zor olacaktır. Tasarımınız, sitenize gelen ziyaretçinin hoşuna giderse ziyaretçi daha çok sayfa gezecektir. Bu da dolaylı olarak daha çok satışa dönüşecektir. Şimdi fark ettiniz mi iyi bir tasarımın ne kadar önemli olduğunu?

3- Ziyaretçileri Geri Gelmeye İkna Etmek

Muhteşem bir web tasarım hatırlanabilirdir. İlginç içerikler ile daha fazla ziyaret oluşturabilir, daha önceki ziyaretçilerinizi tekrar sitenize çekebilirsiniz. Kısacası güzel bir web tasarım yapın ve müşteri kitlenizi geliştirin.

4- Rekabette Öne Çıkmak

Rekabet bu işin olmazsa olmazı. Rakipleriniz her zaman olacak. Önemli olan onlardan sıyrılmakta. Aynı ürünleri satan iki web sitesi olduğunu farz edelim. Sizce ziyaretçi hangisinden alışveriş yapmayı tercih eder? Tabi ki iyi bir tasarıma sahip olan web sitesini. İyi tasarıma sahip olmasının yetmeyeceği durumlar da vardır. Mesela mobil uyum gibi. Siteniz mobil uyumlu (responsive) değil ise kullanıcıların yaklaşık %40’ı sizin sitenize uğramadan başka sitelere yöneleceklerdir.

İyi bir web sitesine sahip olmak

5- İnternet, Pazara Erişim İçin Akıllıca Bir Yoldur

İyi bir web sitesine sahip olmak tahmin ettiğiniz kadar pahalı değildir. Markanızı duyurmak için televizyon ya da açıkhava reklamlarına kıyasla oldukça makuldür. Hatta daha bile etkilidir. Bununla birlikte daha ölçülebilir sonuçlar sunar size. Bu sayede daha çok müşteri elde eder, elde ettikleriniz üzerinden fikir yürütebilirsiniz.

6- Güçlü Bir Marka Yaratmak

Web sitesi sayesinde güçlü bir marka yaratmanız mümkün. Daha profesyonel bir görünüm, marka farkındalığı ve güvenirlik inşa edersiniz. Yine sonuç olarak, ürünlerinizi ve hizmetleriniz satar, bunları paraya dönüştürürsünüz.

İyi bir web sitesine sahip olmak için siz ne bekliyorsunuz? Online varlığınızı yaratmanın zamanı gelmedi mi?