E-Ticarete Giriş 1

Yayınlandığı tarih: 20 Mart 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Genellikle bu işe başlamadan önce insanların aklında bir çok soru oluyor. En çok akla gelen sorular ise ben bu işi yapabilir miyim? Yada nereden başlamalıyım veya nelere dikkat etmeliyim? Hukuksal sorumluluklarım var mı? Gibi sorular insanların bu işten uzak durmasını veya bu işe korkarak başlamasına neden oluyor.

Bu işte başarının en büyük kaynağı bakış açınız ve ileride kendinizi nasıl bir yerde görmenizle ilgilidir. Hiç bir bilginiz yokken bu işi bir deneyeyim belki yaparım gibi bir bakış açısı ile bu işe başlarsanız emin olun para ve zaman kaybından başka bir sonuç çıkaramazsınız.

İlk olarak bu konu hakkında tecrübeli bir destekçiniz olması gerekmektedir. Web standartlarına uygun, güvenlik testlerini başarıyla geçmiş ve arkasında e-ticaret sitenizi sürekli geliştiren bir ekip olmalıdır.

E-ticaret sitenizdeki metinler ve diğer içerikler işi bilen insanlar tarafından çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Eğer içerikleriniz, resimleriniz ve metinleriniz yetersiz kalırsa ortaya size hiç bir geliri olmayan e-ticaret sitesi çıkacaktır.

Eğer al-sat türünde bir e-ticaret sitesi yapmayı düşünüyorsanız, tedarikçi firmadan ürünlerin profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflarını istemelisiniz. Ancak üretimini kendiniz yapıyorsanız ürün resimlerinizi çekerken profesyonel olarak bu işi yapan ürün fotoğrafçılarından destek almalısınız veya bu işin eğitimine 1-2 gün vakit ayırmalısınız.

E-ticaret sitenizin içeriği tamamlandıktan sonra kargo firmanızı seçerken piyasada ki diğer e-ticaret sitelerindeki ortalama ücretten çok yüksek olmayan bir kargo firmasıyla anlaşmanız gerekmektedir. Kimse 30 TL’lik bir ürüne 15 TL kargo parası vermek istemez.

Bunların hepsini yaptıktan sonra e-ticaret sitenizin reklam çalışmalarını yapmanız gerekmektedir. Bunun için İnternet reklamcılığını ve sosyal medya yönetimini profesyonel olarak yapan bir firma ile çalışmalısınız. İlk etapta fazla yüksek olmayan bir bütçeyle başlayıp daha sonra bu bütçeyi kazancınıza göre ayarlamalısınız. Fakat reklam kampanyalarını hiç kesmemeniz gerekmektedir.

Doğru bir destekçi + sağlıklı bir fiyat politikası + ucuz sevkiyat + reklam çalışmaları = bol kazanç; bu formülle e-ticaret sektöründe büyük başarılara ulaşabilirsiniz.

Bulrog Web Tasarım olarak e-ticaret siteleri tasarlamak ve onlara destek vermekten gurur duyuyoruz. Sizinde İnternet’ten para kazanma vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız bir telefon uzağınızdayız.