Google Plus’ın Firmanıza Faydaları

Yayınlandığı tarih: 21 Mart 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Firmanızı Facebook ve Twitter gibi ağlarla tanıtımını yaptınız ve bu platformlar size yeterli kazancı sağlamadıysa size Google Plus‘ı öneriyorum. Google Plus‘ın Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan bir çok farklı yönü vardır.

Google Plus’ın Diğer Ağlardan Farkı

Hepimizin bildiği üzere sosyal medyanın bir numarası Facebook‘tur. Öncelikle Google’ın Facebook’un koltuğuna oturmak gibi bir derdi yoktur. Yanlızca insanlara ve firmalara sağlıklı sahte hesaplardan ve reklamlardan uzak bir platform sağlamaktır.

Google Plus’ta sektörünüze uygun sayfalar bulabilir ve o sayfalarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Daha sonra ürününüzün kategorisine göre bir kaç gruba üye olup kendi ürünlerinizin paylaşımlarını yapabilirsiniz. Bu ürün satışlarınızın yükselmesine çok yardımcı olacaktır.

Facebook‘ta kendi arkadaş çevrenize paylaşımlar yapabilirsiniz, ancak Google Plus‘ta istediğiniz kitleye hitap edebilirsiniz. Ayrıca sizin ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza göre size gruplar önerir. Bu sayede sadece ürününüzle ilgilenen insanlara reklam yapmış olursunuz.

Google Plus’ın İnternet Sitenize Faydaları

Google Plus sadece firmanıza ve ürün satışlarınıza katkı sağlamakla kalmıyor. Google Plus‘ta paylaşım yaptıkça, takipçileriniz artıkça ve sayfanıza yorum aldıkça İnternet sitenizin Google sıralamasında yükselmesine yardımcı oluyorsunuz. Yani aynı anda SEO çalışmasını da aradan çıkarmış oluyorsunuz.

Google Plus’ı Nasıl Kullanmalıyım?

İlk olarak İnternet sitenizi Google Plus‘a bağlayın. Dediğim gibi Google sıralamasında yükselmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca Google Plus sayfanıza giren insanlar İnternet sitenize de ulaşacaktır. Sizinle aynı işi yapan veya ilgilenen kişilere ulaşın. İlerleyen zamanlar da ise kendinize ait gruplar oluşturup insanları bu gruplara çağırın. Google Plus‘ta kaliteli paylaşımlar yapın. İnsanların paylaşımlarınıza yorum yapmalarını sağlayın. Sizde diğer paylaşımlara yorum yapın bu sayede sayfanızın daha fazla görünmesini sağlayacaksınız.

Bu söylediklerimi düzenli bir şekilde yaparsanız Google Plus‘ın faydalarını çok kısa sürede anlarsınız.

Bu arada Google Plus sayesinde; Google Chrome, Gmail, Youtube, Google Docs gibi hizmetlerden daha verimli şekilde yararlanabilirsiniz.