İşletmelere Yutturulan En Büyük 10 Web Geliştirme Yalanı

Yayınlandığı tarih: 26 Şubat 2018 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum
  1. Web Siteniz Yönetim Gerektirir (Ya da Aylık Ücret)

Sitenize sürekli güncellemeler yapıyor olmadıkça, web siteniz aylık temelde bir maliyete sahip olmamalıdır. Eğer bir dizi güncellemeler yapıyorsanız, sizi web geliştirme şirketlerinden bağımsız hale getiren bir teknoloji (bir içerik yönetim sistemi) kullanıyor olmalısınız. Bu teknoloji, ücretsiz güncellemeler yapmanıza olanak sağlar. Sunucu (hosting) başka bir hikayedir, tıpkı daha teknik güncellemeler gibi. Ama, çoğu işletmenin, siteleri için güncelleme yapacak en iyi kişi sizsiniz.

  1. Arama Motorları Bir Gizemdir

Arama motorları basittir, içeriği okurlar ve en değerli gördüklerinden başlayarak sıralarlar. Tonlarca farklı faktöre bağlı olarak en değerliyi belirlerler, ama sizin iyiliğiniz için şunu anlamalısınız: sitenizin kalitesi ne kadar yüksekse (yazılım tabanı), ne kadar çok güncellerseniz ve ne kadar insan siteniz hakkında webte ve web dışında konuşursa o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

  1. Tek İhtiyacınız Bir Web Sitesi

Çoğu web sitesi sahibi, web sitesinin bir kartvizit olduğunu (meşru görünmesi için bir başka zorunluluk) düşünür. Öyledir de. Ama, bir web sitesi çok daha fazlasıdır ve ona göre davranılmalıdır. 7/24 satış aracı,  7/24 destek aracı, arama motorları ve diğer pazarlama çabalarıyla müşteri getirebilir.

  1. Web Siteniz Size Sadece İş Getirecektir

Tek başına bir web sitesi çölde bir bina gibidir. İç yollar inşa etmeli, tabela ve işaretler koymalı ve yeni online binanızla ilgili haberi duyurmalısınız. Pazarlama, online başarı için hayati öneme sahiptir. Neyse ki, buradaki pazarlama daha çok hedefe yönelik ve tarih boyunca tüm küçük işletmelerin sahip oldukları arasında en ucuzudur.

  1. Web İşini Becerebilirsiniz ya da Beceremezsiniz

Web ile ilgili olarak önemli şeylerin çoğunu yapabilirsiniz. Herhangi bir web pazarlamacısının sahip olması gereken en önemli yetenek yazma becerisidir. Bir iş sahibi iseniz ya da web pazarlama yöneticisi iseniz, yazma becerinizi geliştirmelisiniz. Bazı zamanlar işler teknik boyutlara gelecektir ve bu nedenle etrafınızda gerekli araçlar ya da size yardım edecek bir ekip olmalıdır.

  1. SEO Aylık Bir Ücrettir

SEO, arama motorlarının web sitenizi sıralamasını etkileyen faktörleri manipüle etmeyi içerir. Aylık bir ücretlendirme gerekebilir. Her sektör, yer ve anahtar kelime değişkenlik gösterebileceği için, 3000 tl sabit SEO ödemesi gibi bir uygulama olmamalıdır. Ayrıca, SEO tamamen bütüncül bir yaklaşım gerektirir. Tüm faktörler değerlendirilmelidir. Çoğu yerel durumda, küçük bir kodu güncelleyerek, çoğu terim için hemen 1 numaraya yerleşebilirsiniz. Yine de, bütün sitelerimiz SEO yapılmış olarak teslim edilir ancak asıl önemli olan sürekli içerik üreterek istikrarlı olmaktır.

  1. Web Kolay ve Hızlıdır (Hemen Zengin Eden)

Hayır, zaman, para ve çalışma gerektirir. Web’te çok fazla kazanmak mümkündür ama hemen zengin olmak istiyorsanız, hayal kırıklığına uğrayıp erken bırakabilirsiniz.

  1. Sunucu (Hosting) Önemli Değildir

Sunucu teknik ve sıkıcıdır, web sitenizin ve e-postanızın bulunduğu bilgisayarı içerir ve dünyaya sunulur. Hiçbir şey daha önemli değildir. Arama motorları sıralamanızı belirlemede onu kullanırlar(yani pazarlama için önemli) ve onu e-posta için kullanıyorsanız, herhangi bir arıza anında e-posta kullanarak çalışan personele boşuna para ödeyeceksiniz demektir. İyi sunucu edinin.

  1. Diğer Ülkelerden Kolaylıkla Satın Alabilirsiniz (Outsourcing)

Dış kaynak kullanımının artıları ve eksileri vardır. Şanslıysanız iyi fiyat yakalayabilirsiniz. Ama, para, teknik ve dil problemi nedeniyle büyük sıkıntı yaratabilir.

  1. Sosyal Medya Çok Önemli

Şu an, sosyal medya çoğu işletme için çok önemli değildir. Paranızı, zamanınızı ve enerjinizi öncelikle hızlı sonuç getirecek konulara yatırmalısınız. Sosyal medya, daha fazla iş elde etmek için en hızlı yol değildir. Web pazarlama planının ileri aşamalarında daha önemli hale gelmektedir. Önce, iyi bir site yaptır, sonra harika bir içeriğe sahip ol, sonra başka yollarla onu pazarla ve en son sosyal düşünmeye başla.

Web Geliştirme Yalanları

Web Geliştirme Yalanları

Web Geliştirme Yalanları Bonus

Satış sürecinde kullanılabilecek ve dikkatli olunması gereken bazı ifadeler:

“Tıklamaları değerlendirmek için Google ile yakın bir çalışma içindeyiz”

Böyle bir şey yoktur. Google zaten bunun için 2 düzeyli bir prosedüre sahiptir. Bir tanesi, teknik ve otomatiktir, diğeri ise insan vasıtasıyla olmaktadır. Google müşteri hizmetleri desteği çok kötüdür. Direkt Google hattı yoktur.  Sadece sürekli değişen bir sürü numara vardır. Erişilebilen kişilerde basit destek personelidir ve Google’ın temel ürünleri hakkında bilgi sahibi değillerdir.

 

İzmir Bulrog Web Tasarım ve Web Geliştirme Ajansı’na gelirseniz bu tarz yalanların hiçbirini duymaz ve kaliteli bir hizmet alırsınız.