Facebook vs Youtube

Yayınlandığı tarih: 23 Mart 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Facebook’ta bir gün içerisinde izlenen video sayısı tam bir milyar, Facebook bu konuda iki büyük yenilik getireceğini açıkladı.

Sosyal paylaşım sitelerinin lideri olan Facebook, Youtube ile büyük bir rekabet içerisinde ve bu yolda çok büyük bir başarı elde edip günlük bir milyar izlenme sayısına ulaştı. Son yıllarda video konusunda önemli işler yapan sosyal paylaşım sitesinin ulaştığı bu rakam, Youtube‘nin iki yıl öncesinde açıkladığı günlük dört milyar video izleme miktarına kıyasla biraz geride kalsa da doğru yolda olduğunu gösterdi.

Facebook’un yaptığı açıklamada video uygulamalarının 3 ayda gelişme miktarı ise yüzde elli olarak açıklanıyor. Bu miktarın %65 akıllı telefonlar üzerinden izleniyor. Youtube ise bu miktarı %40 olarak açıklıyor. Facebook mobil üzerinden büyük bir başarıya ulaşmış gibi görünüyor.

Gelişmeye en büyük katkıyı kişilerin sayfalarda yaptığı video paylaşımı gibi gözükse de viral olarak yayılan videoların da bu gelişme de payı büyük.

Facebook Videolarına 2 Önemli Yenilik Geldi.

Facebook yeni bir geliştirme yaparak videolara, alakalı videolar ve video izlenme miktarı özelliklerini ekledi. Bu yeni özellikleri sayesinde en büyük rakibi Youtube’a biraz daha yaklaşacak ve sayfa yöneticilerine paylaşımlarını analiz etme imkanı sunacak. Facebook yeniliklerine videoların bitimine ekleyeceği call to action ile devam edeceğini duyurdu. Facebook bu sayede diğer İnternet sitelerinin ekleyeceği videolarla kendi sitelerine trafik çekmeyi de sağlayacak.

Yani diyeceğimiz o ki Facebook, paylaşımın çok basit ve bol yapıldığı bir platform. Firmanızla ilgili bir reklam videosu hazırlamak ve bu videonun reklamını Facebook’ta yapmak sizi insanlara çok iyi şekilde tanıtır ve büyük kazanç elde etmenizi sağlayabilir.

İşte bu da bizim reklam videomuz;