Google Adwords Sayesinde İşletmenizi Büyütün

Yayınlandığı tarih: 6 Nisan 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Adword Reklamları Nedir?

Google’ın bir ürünü olan Adwords alakalı insanları İnternet sitenize çekmeye yardımcı olan bir reklamcılık platformudur.
Google’da her gün yapılan milyarlarca aramadan Adwods sayesinde faydalanabilirsiniz. Firmanız için reklam hazırlar ve reklamınızı Google’da ilgili arama sonuçlarının üstünde veya sağında gösterir. Firmanızın ürünleriyle veya hizmetleriyle ilgili sözcükleri yazarsınız daha sonra Adwords sayesinde insanlar ilgili kelimeleri arattığında reklamınızı Google’de görür.

Adwords Nasıl İşler?

Kiralık ev ile ilgili arama yapıldığını varsayalım Google milyonlarca İnternet sitesini, firma dizinini ve blogları arayarak kiralık ev ile ilgili olan bütün siteleri bulur. Ancak bu işler ile ilgili bir çok işletme vardır ve bu işletmelerin tamamı en üst sırada gösterilemez. Adwors ise üstte veya yanda İnternet sitenizi ilk sayfada bir çok potansiyel müşterinin görmesini sağlar. İnsanlar arama yaparlar, reklamlarınızı görürler, tıklarlar ve sizinle beraber çalışabilirler.

Adwords İşletmenizin Büyümesine Yardımcı Olur

Çevrenizdeki müşterilerinize ulaşmak istediğinizi varsayalım. Google Adwords sayesinde reklamlarınızın nerede ve ne zaman görüneceğini belirleyebilirsiniz. Daha açıklayıcı olmak gerekirse bulunduğunuz ildeki, ilçedeki hatta mahallenizdeki insanlar işinizle alakalı aramalar yaptığında reklamınızı aramaların üstünde veya yanında sergileyebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Müşterilere Ulaşın

Sadece Google’da değil reklamınızı Web alanında yüzlerce İnternet sitesinde sergileyebilirsiniz. Reklamlarınızı insanlar sizin verdiğiniz hizmet ile ilgili bir İnternet sitesini ziyaret ettiği zamanda görebilir. Örneğin güzellik salonu işlettiğinizi varsayalım. İnternet üzerinden makyaj malzemesi satan bir e-ticaret sitesine giren kişi sizin reklamınızı o sayfadan görebilir ve sizden hizmet almayı düşünebilir.

Adwords Mobil Uyumludur

Artık insanların %46’sı İnternet’e mobil araçlarla erişiyor. Hizmetlerle veya ürünlerle ilgili aramalar yaparlar, bulundukları yere yakın işletmeleri ararlar ve detaylı bilgi almak için cep telefonlarından reklamlarınıza tıklarlar. İnsanlara sürekli hareket halindedir. Onlar size gelmiyorsa Adwords sayesinde siz onlara gidebilirsiniz.

Adwords İle Reklam Bütçenizi Yönetin

Adwords insanları satın almaya en hazır oldukları anda bulmanızın dışında reklam bütçenizi yönetmenize ve kontrolüne de yardımcı olur. Reklama harcamak istediğiniz fiyatı belirlersiniz ve insanlar reklamlarınıza tıklamadan para ödemezsiniz.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Adwords İnternet sitenize potansiyel müşterin tıklamasını sağlar. Hizmetinizin satışını yapmak İnternet sitenizin işidir. Dediğimiz gibi Adwords müşterilerinize hareket ederken mobil cihazlar sayesinde ulaşabilir. Peki sizin Web siteniz mobil uyumlu mu? Eğer siteniz mobil uyumlu değilse Adwords reklamları sayesinde sitenize tıklayan potansiyel müşterileriniz sitenizden herhangi bir verim alamaz. Buda daha onları İnternet siteniz sayesinde cezbetmeden elinizden kaçırmanızı sağlar. Yani ilk olarak İnternet sitenizi mobil uyumlu bir hale getirmelisiniz. Göz alıcı ve mobil uyumlu bir Web sitesi için bizimle çalışabilirsiniz. Potansiyel müşterilerinize her durumda ulaşmak isterseniz bir telefon uzağınızdayız 😉