Ücretsiz E-Posta Yönetim Programı Mozilla Thunderbird

Yayınlandığı tarih: 18 Nisan 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

İnternet ortamında insanların size ulaşmasının veya firmanızın fırsatlarını insanlara tanıtmanın en etkili yolu e-postadır. Bir firma sahibinin veya bir firmada yönetici konumunda görev yapan birinin gelen e-postalardan anında haberdar olması gerekir. Bizde bu konu hakkında size yardımcı olacak Mozilla Thunderbird uygulamasını öneriyoruz. Üstelik Thunderbird ücretsizdir.

Nasıl Çalışır?

Mozilla Thunderbird sayesinde tarayıcınızda ekstra bir pencere açıp e-postanıza girmeye gerek kalmıyor. Bu uygulama sürekli e-postanızı kontrol eder ve yeni bir e-posta geldiği zaman sizi uyarır. Gelen e-postaları bilgisayarınıza indirir, istemediğiniz e-postaları anında siler, zararlı e-postaları engeller. Bu sayede e-postanız sürekli erişime açık olur. Ayrıca haber grupları ve RSS okuyucusudur.

Hangi E-posta Adresleri Faydalanabilir?

Thunderbird POP3 okuyucusudur. Yani sadece e-posta alışverişi için tasarlanmıştır. Bu sayede başlıca Hotmail, Yahoo, Gmail, Yandex başta olmak üzere  Web sitenizin adında olan e-posta adreslerinizi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nasıl Kurulur?

İlk olarak tıklayıp indirin. İndirdikten sonra normal bir program kurar gibi ileri ileri deyip programı kurun.

Daha sonra aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi dosya>yeni>mevcut e-posta hesabı sekmelerine tıklayın.

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Karşınıza bir pencere çıkacak, bu pencerede istenilen bilgileri girin. İsminiz kısmını e-posta adresi ile karıştırmayın. Bu kısım e-postayı göndereceğiniz kişinin ilk göreceği şeydir. Bilgileri girdikten sonra ileri butonuna tıklayın.

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Son etapta karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak. Zaten üzerinde de yazdığı gibi eğer ki gelen e-postaların bilgisayarınıza indirilmesini istiyorsanız diğer seçeneği tıklayıp ileri diyebilirsiniz. Bizim seçtiğimiz seçenekte ise e-postalarınız, e-posta altyapısının kendi serverinde depolanıyor, bilgisayarınıza indirilmiyor.

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Bu işlemleri başarıyla yaptıktan sonra Thunderbird’e e-postanızı veya e-postalarınızı başarıyla entegre etmiş oluyorsunuz ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi basit şekilde e-posta atabiliyorsunuz. Bu sayede birden fazla e-posta adresinizi aynı anda kontrol edebiliyorsunuz.

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Eğer gün içerisinde sık sık e-posta alışverişinde bulunuyorsanız, Thunderbird gibi kurulumu ve kullanımı basit, bilgisayarınızı yormayacak bir program kullanmanız sizin için çok iyi olacaktır. Thunderbird sayesinde e-posta alışverişinde bulunmak konuşmak kadar basit bir hale geliyor.