İnternet Reklamcılığının Kazançları

Yayınlandığı tarih: 30 Mart 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

İnternet kullanımı gün geçtikçe artıyor ve TV izleyen bir çok kişi İnternet’e yöneliyor. Bu durum Televizyona reklam veren bir çok firmayı İnternet reklamcılığına yönlendirdi. Bunun sebebi ise İnternet reklamcılığının daha ucuz, hızlı ve çok seçenekli olmasıdır.

Son yıllarda İnternet’in yaygınlaşması televizyon fiyatlarını da düşürdü. İnsanlar artık televizyon izlemeye doymuş durumda ve televizyonda izledikleri her şeye İnternet üzerinden ulaşabiliyorlar. Televizyon artık evlerde bir zorunluluk olarak görünmüyor. İnsanlar televizyonda izledikleri programları İnternet üzerinden takip ediyor. Tabi bu olaylarda televizyon reklamlarının azalacağını ve İnternet reklamcılığının da git gide artacağını gösteriyor.

İşgal Edilen Bir Sektör

Çok izleyicisi olan televizyon kanalı demek, bu kanala para kazandıracak daha fazla sponsor demektir. Ancak televizyondan çok İnternet’e eğilim gösteren yeni bir nesile geçmiş durumdayız. Kitlelerin televizyondan İnternet’e geçmesiyle kazanılan parada el değiştiriyor.

Hedef Değişikliği

TV izleme alışkanlığının değişmesi ile bir çok firma yönlerini değiştirdi TV reklamcılığı yerine İnternet reklamcılığını seçmeye başladılar. Reklamlar tık sayısı en çok olan İnternet sitelerinin duvarlarına yerleştiriliyor, güncel İnternet sitelerine bir çok farklı reklam formları iletiliyor. Bir çok video paylaşım sitelerinde bu reklamlar insanlara neredeyse zorla izlettiriliyor.

İnsanlar git gide televizyonu terk ediyor tabi bu yüzden bir çok şirkette televizyona reklam vermemeye başlıyor.

Bu konu çağımızda tercih meselesi olarak tartışılıyor olabilir. TV reklamları ilerleyen dönemlerde insanlara erişebilmek için milyonlar harcanan eski ve gereksiz bir uygulama olarak görülmeye başlanacak gibi duruyor. Artık bu paralar İnternet reklamcılığına harcanıyor. Reklam veren şirketler insanların ilgi duyduğu şeyleri araştırmalı ve ona göre bir reklam politikası oluşturmalıdır.

Çözüm Sosyal Medya Siteleri

Şirketlerin reklamlarını İnternet üzerinde göstermesinin de bir çok farklı yöntemi vardır. Şu anda İnternet ağının büyük bir kısmını oluşturan sosyal paylaşım siteleri reklam vermek için en mükemmel seçenektir. Bu platformlarda insanların sizi takip edecek sayfalar oluşturabilirsiniz. Bu sayfalarda insanlardan ürünleriniz ile ilgili yorumlar edinebilir ve yeni ürünlerinizi ve pazarlama stratejinizi insanların tercihleri doğrultusunda ayarlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptığınız reklamların SEO konusunda şirketinize katkısı çok büyüktür, televizyona göre çok daha ucuz ve verimlidir.

Şirketlerin reklamları bütün İnternet kullanan insanlara değil de yalnızca ilgili insanlara ulaşması da çok yararlı bir özelliktir.

Bu sayede şirketler reklamlarla kimlerin ilgisini çekeceğine karar verebilir, o insanların bulunduğu platformlara reklamlarını verip verimliliğini kat kat artırabilir.

Eğer ki sizde sosyal medyanın bu nimetlerinden yararlanmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Google Adwords Reklamları

Eğer ki Google olmasa emin olun insanların bir çoğu İnternet üzerinde istedikleri bir çok şeyi yapamazlar. Google’ın günlük tık sayısını tam olarak bilmiyorum ama emin olun bu rakam milyarlarla ölçülüyordur. İnternet reklamcılığının büyük bir kısmını Google Adwords reklamları oluşturmaktadır. Bu işe başlamayı düşünüyorsanız ilk olarak Google Adwords reklamlarıyla başlayabilirsiniz. Hedef kelimelerinizi belirleyerek Google’de o kelime arandığı zaman ilk sayfada yer alabilirsiniz. Yani emlak sektöründe faaliyet gösteriyorsanız insanlar ‘İzmir kiralık ev’ veya ‘İzmir satılık ev’ gibi aramalar yaptığı zaman sizin reklamlarınız gözükür. İşinizle alakasız aramalarda reklamınız gözükmediği için ve tıklama başına para ödeme sistemi olduğu için paranızı tam karşılığını Google Adwords reklamları ile alabilirsiniz. Tabi hedef kelimeleri belirlemek ve reklam kampanyaların ayarlamak için bu işi profesyonel olarak yapan bir firmayla çalışmalısınız.

Bu noktada biz size yardımcı olabiliriz. Sektörünüzle ilgili hangi kelime daha çok aranıyor, insanlar neredeki reklamlara tıklıyor veya görsel reklamlarda hangi renkler insanların dikkatini daha çok çekiyor, Google ile beraber çalıştığımız için bu konuların hepsiyle ilgili analiz çıkartıyor ve size sunuyoruz. Sizde değerlendirip bize geri dönüyorsunuz 🙂

Yeni nesil İnternet’e yöneliyor, artık kazanç İnternet’te. İnternet reklamcılığı ile insanlara kendinizi tanıtın. İnsanlar sizi tanıdıktan sonra artık reklam vermeseniz bile ilk tercihleri siz olacaksınız. Nesil değişse de tanıdığım insana güvenirim düşüncesi uzun yıllar daha devam edecek gibi gözüküyor 😉