Google My Business ile İşletmeniz Google’da

Yayınlandığı tarih: 6 Aralık 2016 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Firmanızı Google’da En Üst Sıralara Çıkarmak İçin Farklı Bir Yöntem – Google My Business

Bilindiği üzere Google, tüm Google My Business veri tabanını, Google+ platformuna taşıyarak işletmelerin kendi Google+ sayfalarına sahip olmalarını sağladı. Şimdi internet kullanıcılarının, aradıkları işletmeleri bulması, paylaşması, incelemesi ve arkadaşlarına önermesi gibi işlemler, Google+ profiliyle kolayca yapılabiliyor. Bu nedenle biz de kendi projelerimiz ve müşterilerimizin web siteleri için bu uygulamayı kullanıyoruz ve bu duruma oldukça hassas yaklaşıyoruz. SEO açısından önemi de takdir edersiniz ki yadsınamaz. Seo Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgiyi hizmetlerimiz kısmından alabilirsiniz.

Eğer daha önce Google My Business’e kaydınızı yaptırmadıysanız başvurunuzu yaparken telefon veya posta yoluyla onaylanması gerektiğini unutmayın. Bu durum biraz bürokratik olsa da Google My Business’e verdiğiniz işletmeniz hakkındaki bilgileri, yalnızca yetkili kişilerin değiştirilmesini sağlamak için yapılan bir uygulama.

Ücretsiz bir şekilde Google Rehber’den en iyi şekilde faydalanmak için aşağıdaki adımları izlemeyi unutmayın:

1. Adım: Detaylı Bilgi Verin

Kaydınızı doğruladıktan sonra işletmeniz hakkında daha detaylı bilgiler paylaşabilirsiniz. Çalışma saatleriniz, kabul ettiğiniz ödeme yöntemleri, fotoğraflar, videolar, ve farklı kategorilerle internet kullanıcılarının, işletmenizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz.

2. Adım: Analiz Edin

analiz-edin

Google My Business Paneli, kaydınızın tamamlanmasından birkaç hafta sonra müşterilerinizin, kaydınızı nasıl bulduğunu incelemenize imkân verecektir.

Sizi kaç kişinin aradığını ve hangi anahtar kelimeleri kullandığını görebileceksiniz. Bir aramanın sonucu olarak kaç defa göründüğünüzü ve web sitenize hangi sıklıkla tıklandığını görebileceksiniz. Hatta Google Haritalar’da yol tarifi almak için hangi posta kodunun kullanıldığını dahi buradan görebilirsiniz.

3. Adım: Optimize Edin

optimize-edin

Panele aşina olduktan sonra kaydınızı, aramalar için optimize ederek bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Google’ın sitenizi daha iyi indekslemesini sağlamak için Arama Motoru Optimizasyonu, yani nam-ı diğer SEO konusunda buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Google, arama sonuçlarını geliştirmek için web sitenizden aldığı bilgileri kullanacağı için My Business kaydınıza, işletmenizin web sitesini eklemeyi unutmayın. Ayrıca Google, internetin farklı noktalarından, işletmenizle ilgili bilgileri toplayıp birleştireceği için diğer dizin ve sitelere verdiğiniz bilgilerin de doğru olduğundan emin olun.

Google Rehber sıralamanızı yükseltmenin en önemli noktalarından biri de müşterilerinizi, işletmenize puan vermeye teşvik etmek olacaktır.

4. Adım: Reklam Verin

reklam-verin

Google My Business sayfanızı kullanmak, yeni müşteriler çekmek için özel indirimlerinizi ve fırsatlarınızı tanıtmanın çok iyi bir yoludur. Para indirimi miktarı, indirim yüzdesi veya iki al bir öde gibi üç tip tekliften birini seçebilirsiniz.

Kampanyadan faydalanmak için müşterilerin, cep telefonlarındaki kuponu size göstermesi yeterli olacaktır. Google, kampanyadan kaç müşterinin yararlandığının kaydını da tutacaktır.

Google aramaları, artık her zamankinden daha yerel yapılıyor. Artık Google’daki beş aramadan biri, lokasyon bazlı. Yeni müşteriler kazanmak, mevcut müşterilerinizle bağınızı koparmamak ve internette daha güçlü bir konum kazanmak için Google My Business’in gücünden mutlaka faydalanın.