Harika Bir Web Tasarım Firması Yatırım Getirinizi Artırabilir

Yayınlandığı tarih: 7 Kasım 2017 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Yatırım getiri oranı tüm işletme sahipleri için önemlidir. Yatırım getiri oranı bir iş stratejisiniin başarısını belirler. Hangi pazarlama tekniklerinin etkin olduğu ve hangilerinin başarısız olduğu konusunda geri besleme sağlar. Yatırım getiri oranını geliştirmek genellikle pazarlama çapını genişletecek fikirleri ve yapıları geliştirmek anlamına gelmektedir. Yani web siteniz. Harika bir web tasarım firması ile yatırım getirinizi artırabilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı aşağıda.

Web Tasarımı ve Satış Hunisi

Gelişmiş pazarlama yatırım getiri oranı hedefinizse, bakılacak ilk yer web sitenizdir. Web siteleri mağazanız için sadece dijital merkez olmaktan fazlasıdır. Web siteleri izleyicilerle temas kurması gereken kapsamlı varlıklardır, İçgüdüsel olarak onları sitede klavuzlar(gömülü link) ve markanızla ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilecekleri yere yönlendirir. Web siteleri dijital satış hunisinin bel kemiğini oluşturur: ziyaretçileri ilgisiz ziyaretçilerden mutlu müşterilere çeviren yatırım getiri oranı odaklı modeller. Tipik bir satış hunisi şöyle görünmektedir:

Farkındalık: Müşteriler bir problemi olduğunu bilirler ama nasıl çözeceklerini bilmezler. Çözümleri online arayabilirler ya da sosyal medya aracılığıyla tavsiyeler arayabilirler.

Değerlendirme: Müşteriler problemi tanımlamışlardır ve muhtemel çözümleri aramaya başlarlar. Web sitelerini ziyaret ederler, blogları okurlar ve seçenekleri karşılaştırmaya başlarlar.

Karar/Aksiyon: Müşteriler seçeneklerini gözden geçirmişlerdir ve satın almaya hazırdırlar.

Bu temel huniyi akılda tutarak, web sitenizin rolüne göz atarken her adımı yeniden inceleyelim.

Farkındalık 

İlk aşamada, bulunmaktır oyunun adı. Organik bir aramada bulunmak istiyorsanız, web siteniz SEO için optimize edilmelidir ve potansiyel müşteriler sizi bulduğunda, siteniz çekici olmalıdır. Site tasarımınız baştan savma ise, müşteriler şirketiniz ile ilgili iyi düşünmeyecekler ve size bir şans vermeyeceklerdir. Kendinizi vitrine çıkarmanız güçlü bir pazarlama yatırım getiri oranı için zaruridir. Pazarlamacıların %66’sı SEO geliştirmenin ve organik arama görünürlüğünü artırmanın en önemli pazarlama önceliği olduğunu söylemektedirler.

Değerlendirme

Siteniz müşterilerinizin sizinle ilgili bilgiye ve sağladığınız hizmetlere rahatça ulaşmalarına olanak verecek şekilde yapılandırılmalıdır. Online kaynaklar (bloglar ve sektör beyaz sayfaları gibi) erişilebilir olmalıdır. Yönlendirme basit olmalıdır. Demand Gen tarafından yapılan araştırmaya göre, satin almacıların % 47’si, içeriğin 3 ila 5 parçasıyla temas kurarlar ve sonra bir satış temsilcisiyle temas kurarlar. Siteniz bu zaruri araştırma süreci boyunca kullanıcıları yönlendiremiyorsa, yatırım getiri oranını artırmayı unutun.

Karar

Satış hunisinin en kritik anıdır. Çoğu müşteri satın almadan önce endişeye kapılır bu nedenle siteniz endişelerini azaltmak için mümkün olduğunca kullanışlı tasarlanmış olmalıdır. Açılış sayfanızın yapısını, harekete geçme çağrınızın yerini ve hangi metinleri site üzerinde kullanacağınızı hesaba katın onlar satın almayı düşünürken. Siteniz bu tip müşterileri yakalayacak kadar optimize edilmiş midir?

Bir Web Tasarım Firması ile Yatırım Getiri Oranınızı Artırın

 Web siteleri işletmenizi desteklemek için harika bir araç olabilirler ama özenle yapılmalıdırlar. Profesyonel bir web tasarım ajansı ile irtibata geçmekten çekinmeyin ki sitenizin ziyaretçiler üzerindeki etkisini artırın. İçinde yaşadığımız bilgi çağında web siteniz en önemli pazarlama aracınızdır. Siz de bir web tasarım firması ile görüşüp konuşmak istiyorsanız, bekliyoruz.