İşletmeler için Denenmiş ve Gerçek Instagram Taktikleri

Yayınlandığı tarih: 26 Ekim 2017 Yazar: Kategori: İpuçları 0 Yorum

Son derece popüler bu platformdaki mevcut yeni araçlara bakmaksızın, geleneksel sosyal medya başarı stratejileri aynen geçerlidir. Aşağıdaki öneriler pazarlamanızı canlı tutacaktır:

  • Ürünleri değil güzellikleri dayat. İnstagram çarpıcı görselin mekanıdır. Paylaşımlar hazırlarken, görsel çekiciliği daima akılda tutun, gözlerine hitap ederken sorunlarına çözümler sunun. İşiniz hizmet odaklıysa, süreçleri özellikle hikayeler aracılığıyla adım adım göstermek harika bir taktiktir.
  • Profilinizi erişilebilir yapın. İnstagram, işletme adınızın altındaki biyografi bölümünde sadece tıklanabilir linklere izin verir bu nedenle güncel tutulmalıdır. En son çıkan ürün ve hizmetlerinize link vermek, takip edilebilir etkileşimi (kayıtlar, uygulama indirme ve satın almalar gibi) yönlendirir.
  • Kullanıcı merakını artır. Potansiyel müşteriler doğal olarak ürünlerinin nereden geldiğini anlamak isterler ve günümüz tüketicisinin ürünlerin kaynağı ve içeriği ile ilgili farkındalığı her geçen gün artmaktadır. İnstagram, ilk taslaktan üretime kadar tüm ürün döngüsünü gösterebilir. Çevre dostu ürünler satan şirketler, temel malzemeleri, üretimi ve kullanıcıyı ayartan ve bilgilendiren dağıtım görsellerini paylaşma ile ilgili strateji mevzubahis olduğunda, önemli bir avantaja sahiptirler.
  • #hashtagler ile erişimi genişlet. Spesifik bir kampanyayı ya da şirketi işaret eden alakalı hashtagler kullanıcıların markanızdaki gelişmeleri takip etmelerine yardımcı olur ve zamanla sadakat oluşmasını sağlar. Bir şirket hashtagi (#markanız) oluşturun ve onu en iyi içeriğinizi etiketlemek için kullanın. Her paylaşımda, İnstagram 30 taneye kadar izin versede, en iyi uygulama 5 ila 10 arası hashtag kullanmayı gerektirir. Sektörünüzü (#bilişim) ve #futbol maçı gibi düzenli etkinlikleri etiketlemeyi düşünebilirsiniz.
  • @mentionlar ile işbirliği yap. Instagram paylaşımları işbirliği ile coşar bu nedenle iş arkadaşlarınızı, partner işletmeleri birlikte çalıştığınız vakıfları, marka elçilerini ve yıldız müşterileri özgürce etiketleyin. Kendi muhitinizi inşa edeceksiniz ve çabalarınızı, işi ve varlığı sayesinde markanızı oluşturacak kullanıcılarla zenginleştireceksiniz. Daha büyük bir bütçeyle çalışırken, etkili bir markaya ya da kişiye shout out lar vasıtasıyla ürünüzü tanıtması için ödeme yapmayı düşünün. Özellikle güçlü bir eylem çağrısı kullanırsanız bu yeni takipçiler elde etmek için harika bir yoldur.