WordPress Şablonlu Websiteleri ile Şirkete Özel Tasarımların Kıyası

Yayınlandığı tarih: 3 Kasım 2017 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Bir websitesi yapmanın 2 temel yolu vardır: bir şablon kullanarak (tema) ve işletmeye özel site tasarlayan bir şirketi tutarak. Her ikisinin de artıları ve eksileri vardır ve bu işletmenizin bütçesine ve özel ihtiyaçlarına bağlı olarak değişir. WordPress şablonlu web siteleri ne kadar kullanışlı ve yaygın olsa da bazı dezavantajları ve avantajları da vardır. Buyrun anlatalım.

Bulrog Web Tasarım Ajansı işletmeye özel web sitesi tasarımı yapan ve bu web sitesine entegre dijital pazarlama hizmetlerini sunan işletmelerin rekabetteki en önemli partneri olma yolunda ilerleyen bir şirkettir. Standart web siteleri tasarlayan şirket ya da kişilere kıyasla şirketimizi övmek ve ön plana çıkarmaya çalışmak, doğal olarak faydamızadır. Ancak güveninizi kazanmak ve uzun süreli ve sağlam ilişkiler kurmak bizim için çok önemli olduğundan, rakiplerimizden birisini seçmenizin size sağlayacağı avantajları aktaracağız.

Son tahlilde, web siteniz için en iyi opsiyonu sadece siz seçebilirsiniz. Bizim tek yapabileceğimiz, gerçeklere dayalı olarak en iyi kararı vermenize yardımcı olmak. Bilgi güçtür ve okul şimdi üzerine düşeni yapacaktır.

Bir WordPress Şablonu Kullanmak

Standart web siteleri tasarlayan bir şirket ya da kişi söz konusu olduğunda iki kelime akla gelir: hızlı ve kolay. Sadece bir günde, hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan çekici bir web sitesini yayına alabilirsiniz. Bugün, görünüşü güzelleştirmek ve temel fonksiyon eklemek hiç olmadığı kadar kolay. Çözüm ise, popüler bir web sitesi platformu olan WordPress.

WordPress, şablon kullanarak web sitesi yapmanın en kolay yollarından birisidir. Tasarım için, sadece şeçtiğiniz popüler bir temayı indirip yükleyebilirsiniz. Temel özellikler ve işlevsellik mi eklemek istiyorsunuz? İnternetteki en güncel eklentileri bulup eklemeniz yeterli.

Güçlü olduğu kadar esnek de olan WordPress, 75 milyondan fazla web sitesine hayat vermektedir. Dünyadaki en iyi sitelerin yaklaşık % 15’i WordPress kullanır. Harika bir platformdur fakat, sınırlılıkları mevcuttur.

Bir dezavantajı, ileri düzeyde kullanmayı öğrenmesi zordur. Basit parçaları olduğu gibi karmaşık olanları da vardır. Formlar ve eticaret gibi özellikler ne kadar kompleks olursa, seçenekler o kadar sınırlı olmaktadır. Özellikle ihtiyacın olmayan ama hazır gelen özellikler web sitesini aşağı çekebilir. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız işler sarpa sarabilir.

Belli başlı tasarımlar ya da özellikler markanıza ya da yaptığınız işe uymayabilir. Kodlamasından anlamıyorsanız, kodlamayı değiştirmesi ya da düzeltmesi için birisine ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Kodlamayı değiştirmek, güncellemeler olması gerektiğinde web sitenizi çökme tehlikesiyle karşı karşıya getirir.

Son olarak, kolay ve hızlı bir yol olan şablon kullanma uzun dönemde size daha fazla zamana ve paraya malolarak acı bir tecrübe yaşatabilir. Ayrıca, benzer temaları kullanan diğer yüzlerce site ile aynı görünüme sahip olmayı gerçekten ister misiniz? Muhtemelen hayır. Muhtemelen, profesyonel ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmış bir web sitesi istersiniz ki, markanızı farklılaştırarak ortaya koyabilin. İşte tam burda biz imdadınıza yetişmek isteriz. Ucuz ürün kullanacak kadar zengin olan çok az sayıda firma bulunmaktadır.

Özel Web Sitesi Tasarımı Yapan Bir Şirketle Çalışmak

Bulrog Web Tasarım Firması gibi profesyonel bir firma ile çalışmanın en iyi yanlarından birisi, tüm ağır işleri sizin yerinize biz omuzlarız. Sürecin her aşamasında, Web tasarım hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek bir uzman bulacaksınız.

Tasarım ekibimiz işletmenizin ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre gerekli düzenlemeleri yaparlar. Geliştirme takımımız, web sitenizin en iyi şekilde çalışması için gerekenleri tespit eder. Dijital pazarlama ve strateji takımımız kampanyanız için en iyi SEO terimlerini tespit eder. Her şeyi web sitenize yaptığınız yatırımdan en iyi dönüşü elde etmeniz için yaparız.

Şirkete özel web tasarımı estetikten çok daha fazlasıdır. Tabi ki, markanızı en belirgin şekilde ortaya koyabilmek için zaman harcarız. Ama görüntünün ve yarattığı hissin yanında, işlevselliği de oldukça önemlidir. Web sitenizin nasıl davranmasını istiyorsanız Bulrog bunu gerçekleştirmek için tutkuyla çalışır. Biz sizin için varız.

Markanız için En iyi Seçim

WordPress ile web sitesi yapmak kesinlikle mümkündür ve ihtiyaçlarınıza uygun şekilde işleyebilir. Ancak, özellikle de yeniyseniz öğrenmesi çok uzun zaman alabilir.

İzmir web tasarım ekibimiz, WordPress ile yüzlerce web sitesi tasarlamıştır. Tasarımcılarımız ve yazılımcılarımız bu platformla daha fazlasını yapabilirler. En iyisi, WordPress ile web sitenizi yapabiliriz ve nasıl kullanacağınızı öğretebiliriz. Tek yapmanız gereken direksiyonu bize vermek ve en iyi yaptığınız şeye odaklanmak: İşinizi büyütmek.