Neden Eşsiz Bir Web Sitesine Sahip Olmalısınız?

Yayınlandığı tarih: 27 Kasım 2017 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Günümüzde web sitesi bir zorunluluktur ve satın alma sürecinde karar vermeyi etkileyen ana faktörlerden birisidir. Günümüzde neredeyse herkes online ve tüketicilerin yaklaşık % 80’ i satın alma kararını vermeden önce bir web sitesini ziyaret ediyorlar. Son kararları yaşadıkları online deneyime bağlıdır. Piyasadaki şiddetli rekabet dolayısıyla, sıradan bir web sitesi işinizi görmeyecektir. Eşsiz bir web sitesi sahibi olmak zorundasınız. Görünüş, erişilebilirlik ve kullanılabilirlik çok önemlidir. Renkler, mesaj ve logo da dahil olmak üzere tüm doğru tasarım öğeleri bir araya getirilmelidir. Aslında, bir web sitesini çekici kılan bu öğelerdir. Unutmayın ki, iyi bir ilk izlenim yaratmak için sadece bir kaç saniyeniz var.

Eşsiz Bir Web Sitesi Yaratmak

Sitenizi değerlendirin ve güncelleyin

Tıpkı çalışanlarınızı yıllık olarak değerlendirdiğiniz gibi, sitenizi de değerlendirmelisiniz. Tasarımını taze bir görünüm için güncelleyin ve yıl boyunca ince düzeltmeler yapın. Yeni bilgiyi parlatın, görselleri güncelleyin ve yeni ürün ve hizmetler ekleyin. Değerlendirmedeki diğer önemli faktörler, arama motoru sıralamaları, hedef pazar ve web sitesi ve tablet ve cep telefonu uygunluğudur. Bakım ihtiyacı varsa, mutlaka yaptırın.

Yeni Teknolojiyi kucaklayın

Mobil uyumlu (responsive) web sitesi tasarımında istatistikler elimize ulaşmıştır. Bu teknoloji tüketicilerin internette surf yapma tarzı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Mobil cihazların kullanımı % 78 oranında artmıştır. Ziyaretçiler mobil cihazlarında değilse, tabletlerindeler. Eğer mobil teknolojiyi kucaklamıyorsanız, Pazar payı kaybediyorsunuz. Mobil uyumlu web sitesi tasarımı ile, siteniz otomatik olarak boyut ve görüntü itibariyle erişildiği cihazla uyumlu hale getirilir. Ayrıca, böylece sadece bir siteyi güncellemek zorunda kalırsın. Para ve zaman tasarrufu yap. Google arama sonuçlarını mobile göre ayarlamaya başladı bile.

Mobil uyumlu web tasarımı kadar yeni olmasa da, içerik yönetim sistemleri yazılımsız olarak kolaylıkla sitenizi güncellemenize ve değişiklikler yapmanıza olanak sağlar. Böylece, kendiniz güncelleme yapabilirsiniz ve web geliştiriciye ihtiyacınız kalmaz. Mobil uyumlu web tasarımı ve içerik yönetim sistemleri göz ardı edilemeyecek teknolojilerdir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Online rekabet oldukça şiddetlidir. Milyonlarca yeni web sitesi her yıl yerini almaktadır ve fark edilmek için iyi SEO uygulamaları daha da fazla önem kazanmaktadır. SEO sayesinde arama motorlarında siteniz üst sıralarda görünebilir. Görseller, videolar, taze içerik, niş anahtar kelimeler ve etiketler iyi bir SEO için gerekli elementlerdir. SEO hem sitenin inşa edilmesi sırasında hem de edildikten sonra sürekli olarak yapılması gereken bir uygulamadır. İyi bir SEO hem teknik hem de yaratıcı elementleri barındırır.

Kalite, Yapı ve Cilalı Detaylar

Kalite, eşsiz satış noktalarınızı bir tutarlı görsel bütüne uygulamak demektir. Site tasarımı şirket markasıyla uyumlu olmalıdır. Yapı, yön bulma konusunda kargaşa yaratmayacak ve bok miktarda küçük metinler içermeyecek şekilde anlaşılır ve direkt olmalıdır. Metin boşlukları, kontrast ve font seçimi gibi cilalı ve düzgün detaylar sitenizi eşsiz kılacak küçük farklılıklardır. Bu detaylar sitenizin fonksiyonelliğine de katkıda bulunur.

Kişiye Özel Web Siteleri

Kişiye özel web siteleri markanızın eşsiz ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanır. Uzun ömürlülüğü ve online başarıyı sağlarlar. İşletmenizi diğerlerinden farklılaştırın ve kişiye özel web tasarımı ile sitenizi hatırlanır yapacak bir etki yaratın. Müşteriler önce sizin markanızı düşüneceklerdir.

İçerik

Sürüden ayrı durun ve sitenize örnek vakalar, müşteri yorumları ve bloglarla kaliteli içerik koyun. Bloglardaki sürekli yeni içerik, yönlendirmeler, trafik ve satışlara katkı yapar. Aslında, bir blog web sitenizin trafiğini % 50 ye kadar artırabilir. Ayrıca, satın almada bulunanların % 60 dan fazlası bir markanın bloğunda yazanlar sosyal medya sayfasındaki etkileşim ve değerlendirmelere bağlı olarak satın alma kararı verdiklerini söylemektedirler. Sonuç olarak, eşsiz bir web sitesi yeni müşterileri çeker ve mevcut müşterilerin kalıcı olmalarını sağlar. Web sitenizin size özel olmasını sağlayın.