PayPal Yerine Geçebilecek 8 Alternatif

Yayınlandığı tarih: 18 Haziran 2016 Yazar: Kategori: Genel 1 Yorum

PayPal Haziran Ayı başında Türkiye’den çekilme kararı alması ile bir çok kişi online ödeme almak için farklı kanallar aramaya başladı.  Biz de Türkiye’de faaliyet gösteren “PayPal alternatifleri“ni sizler için derledik.

İninal

Mağaza ve Web üzerinden güvenli ve rahat alışveriş yapmanızı sağlayacak İninal kartı bir çok yerden temin edebilirsiniz.

İninal kartı  PTT, Migros, D&R, Teknosa gibi yerlerde rahatlıkla bulabilir ve doldurumunu yapabilirsiniz. Ortalama 5 TL’ye satın alabileceğiniz bu kartın aylık ücreti ise sadece 1 TL.

İninal Kart ile ilgili detaylı bilgiyi resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

BKM Express

BKM Express Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilmiş bir sistemdir. BKM Express sayesinde banka ve kredi kartlarınızı tek bir hesapta toplayabilirsiniz. Ayrıca İnternet üzerinden yapacağınız alışverişleriniz için de kullanabilirsiniz.

Bunların dışında istediğiniz herhangi bir kişiye online para aktarımı yapabilirsiniz. BKM Express 18 banka ile beraber çalışmaktadır. Bu bankaları öğrenmek ve sistem hakkında detaylı bilgi almak için resmi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Wirecard

Wirecard da PayPal alternatifleri arasında ve sizler için bir çok ödeme yöntemi sunuyor. Bunlar başlıca kredi kartı ile ödeme ve mobil ödeme sistemidir. Kredi ve banka kartları ile İnternet üzerinden rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile birlikte çalışan bir sistem olduğu için mobil ödeme işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sistem ile ilgili istediğiniz bütün bilgelere buradan ulaşabilirsiniz.

WebMoney

WebMoney ile para yükleme, ödeme yapma, para çekme, yatırım yapma gibi bir çok bireysel ve kurumsal ödeme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz ve iş organizasyonu, borç yönetimi gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Payoneer

Payoneer 200’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. PayPal alternatifleri arasında önemli bir konumda. Bir çok firmanın tercih ettiği ödeme sistemlerinden biridir. Payoneer ile online para gönderme, banka hesabınıza para çekme, evrensel ödeme yapma ve evrensel para transferleri yapabilirsiniz.

Abonelik ücretleri çok yüksek olduğu için genelde kurumsal kullanıcıların tercih ettiği bir hizmettir. Sistem hakkındaki bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Enpara.com

Enpara.com Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu hizmet ile tüm banka işlemlerinizi online olarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz Enpara ile Vadeli ve vadesiz mevduat hesapları açılabilir, kredi başvurusu yapılabilir, birikim hesabı oluşturulabilir, para transferi ve ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bu sistem PayPal gibi farklı kredi kartlarını tek bir havuzda bulundurmasa da online alışverişleriniz de Enpara çok iyi bir alternatif olacaktır. Bu servis üzerinden bir çok büyük firmadan alışveriş yapabilir ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Skrill

Skrill 80’den fazla bankayla beraber çalışmaktadır ve size 20’den fazla ödeme yöntemi sunmaktadır. Güvenli alışveriş yapmanızı sağlar ve işlem bedelleri oldukça caziptir.

Skrill ödeme yöntemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz web sitelerini buradan ziyaret edebilirsiniz.

WorldPay

Türkçe dil desteği olmamasına rağmen, dünya üzerinde yaygın kullanılan firmalardan bir tanesidir. Özellikle Türkiye’deki karşılığı 10 TL’ye ürün satan Web sitelerinin çıkış noktası olan Fiverr.com’un Ülkemizde Paypal’in kullanım dışı olmasına karşın olarak WorldPay’i devreye sokmasıyla hayatımıza girmiştir. Detaylı bilgiyi resmi web sitesinden alabilirsiniz.