Telefon Çılgınlığı

Yayınlandığı tarih: 25 Nisan 2015 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Akıllı telefon salgını, gripten daha hızlı bir şekilde yayıldı ve hayatımızın odak noktası oldu. Artık her an yanımızdalar. Yemekten ve sudan daha önemli bir ihtiyaç haline geldi bizim için. Yani gerekirse aç gezeriz ama telefonlarımızdan vazgeçmeyiz. Her neyse dün Gaziemir’de Manga konserindeydim. Konser mahşer yeri gibiydi insan kaynıyordu ancak insanlar konser dinlemek yerine ya konserdeyiz temalı fotoğraf çekiliyor (ben dahil) yada daha saçması konserin videosunu çekiyor. Yani konserde dahi olsak o telefonlar elimizden düşmüyor.

Bildiğiniz üzere bu akıllı telefonların vücudumuza bir çok zararı var, yani varmış hep öyle duyuyorum kalbine yakın tutma kalp krizi geçirirsin falan diye. Ya da telefona bakarken yola atlayan insanlara çarpan araçlar veya mesaja cevap verirken yapılan birçok trafik kazası. Kalp krizi falan geçirtir mi bilmiyorum ama belli ki bu akıllı telefonların bize zararı var. Şimdi asıl sorumuz şu; bu telefon salgınının önüne nasıl geçilebilir? Cevap veriyorum geçilemez :))

Bükemediğin bileği öpeceksin. Yani artık zamanın modasına ayak uyduracaksın sende alacaksın akıllı telefonunu (son model olmasına özen göster) ve günün 16 saati o telefon elinden düşmeyecek. İşini gücünü her şeyini onunla yapacaksın. Şaka yapmıyorum eğer insanlara ben daha ölmedim yaşıyorum demek istiyorsan o telefon eline yapışacak kardeşim başka çare yok. Google bile 2-3 gün önce yaptığı güncelleme ile telefon manyağı olduğunu kanıtladı. Benim sistemimde mobil uyumlu olmayan Web sitelerine yer yok kardeşim dedi.

Kusura bakmayın ama Google’ın bile bükemediği bileği artık öpmekten başka bir çareniz yok. İnstagram’da 100’den fazla takipçin yoksa yüzüne bile bakmazlar. Burger’a gidip orada check in yapmazsan orada yemek yemiş sayılmıyorsun. Hadi hepsini geçtim en kötü ihtimal bir Facebook hesabın yoksa zaten hiç yaşamıyorsun demektir. Bu insanlar için birkaç kriter, bunlar yoksa sende yoksun. Peki işletmelerde bu durum nasıl oluyor? Ben bir firma sahibiyim firmamı nasıl mobil cihazlara taşıyabilirim gibi sorular aklınıza gelmiş olabilir.

İşletmelerde konu daha kolay diyebilirim. Bildiğiniz gibi İnternet aleminin muhtarı Google kim yolunu kaybetse Google’a sorar, kim bir adres bulmak isterse Google’a danışır. Eğer öncelik istiyorsanız Google’a kendinizi sevdirmeniz şart. Bunu da sade bir tasarım ve mobil uyumla sağlayabilirsiniz. Daha öncede söylediğim gibi Google artık akıllı telefonlara uyumlu Web sitelerine öncelik veriyor. Google’a kendinizi sevdirmek ve insanlara firmanızın yaşadığını göstermek istiyorsanız mobil uyumlu Web sitesine sahip olmaktan başka bir çareniz yok.

Gözünüz korkmasın, eminim kişisel bir Facebook hesabınız vardır. Mobil uyumlu Web sitesine sahip olmak artık Facebook hesabı açmak kadar kolay. Tek işlem zaten 16 saat elinizde olan akıllı telefonunuzdan bizi aramak. Firmanızı mobile taşıyın ve insanlara en sevdikleri oyuncaklarından ulaşın 😉