Lead Üretimini Arttıran Web Sitesi Tasarım Sırları

Yayınlandığı tarih: 10 Mart 2018 Yazar: Kategori: Genel 1 Yorum

Sağlam bir web sitesi tasarımı lead üretmenin önemli bir parçasıdır ve dönüşüm (conversion) oranlarını arttırır. Hiç kimse, okuması zor bir web sitesinde aradığını bulmaya çalışarak zamanını israf etmek istemez. Bu nedenle, kullanıcı deneyimi web tasarımının çok önemli bir parçasıdır. Web sitesi tasarım sırları arasında en önemlisi budur.

  1. İletişim Bilgilerini Dahil Et

Bu size çok basit gelebilir ama bunu unutan ne kadar çok web sitesi olduğunu bilseniz çok şaşırırdınız. Web sitenizin amacı lead üretmek ve dönüştürmekse, erişilebilir olmalısınız. İhtiyaç duyduğunuz bir ürün ya da hizmeti satan bir web sitesi ile karşılaşıp da, daha fazla bilgi almak için erişilemeyen bir web sitesinden daha kötü bir şey olamaz.

Twitter adresinizi entegre etmeniz yeterli değildir. Çoğu insan Twitter’ı açmak ya da uygulamasını kullanarak size mesaj atmak için zahmet etmeyebilir. Bir e-posta formu ve mümkünse telefon numarası koyun. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili ne kadar çok soru sorulduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

  1. Web Siteniz Tüm Kaynaklarınızı Sömürmemeli

Göz alıcı, multimedyası bol bir web sitesi yaptırabiliyor olmanız, yaptırmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Müşterilrinizi düşünün. Herkes en son teknoloji bilgisayar kullanmıyor, fiber internet de kullanmıyor.

Müşterilerinizin yaklaşık yarısı web sitenizin 2 saniyede açılmasını istiyor ve eğer 3 saniyeden fazla sürerse, çoğu kişi web sitenizi terk ediyor. Bu, 17 yaşındaymış gibi görünen modası geçmiş bir web sitesi tasarlamanız gerektiği anlamına gelmezken, daha az daha fazla olabilir.

Ayrıca, mobil kullanıcılar için sayfa açılma süresini aşağıda tutmak için web sitenizin AMP’sini dikkate alın.

  1. Mobil Dostu Olun

Mobil uyumlu web tasarımın önemi  üzerine ve neden web tasarımın temel parçalarından birisi olduğu üzerine pek çok araştırma yapılmıştır  Aşağıdaki istatistikler önemlidir:

  • Her 5 akıllı telefon kullanıcısından 4’ü mobil telefonları üzerinden alışveriş yapmaktadır.
  • Yetişkinlerin %90’dan fazlası, telefonlarını sürekli yanlarında tutmaktadır.
  • Mobil web aramalarının %90 kadarı ‘conversion’a dönmektedir.

İnternetin her geçen gün daha da fazla mobil odaklı olmasıyla, tablet ve akıllı telefonları önceliklendirmeyen web tasarım, olmaksızın trendleri takip edebilmek imkansızdır.

Web Sitesi Tasarım Sırları ve web tasarım ajansları

Web Sitesi Tasarım Sırları

  1. Görsel İçeriği de Dahil Et

Görsel içerik çeşitli şekillerde olabilir. Akış diyagramları, infografikler, resimler ve web comicler, ana fikri kitleye iletmenin harika yollarıdır. Okuyucularınızın, blogta sunulan yoğun metinlere kıyasla bu tür içeriği görmezden gelmeleri daha az olasıdır.

Bilimsel olarak konuşmak gerekirse, beynimiz görsel içeriği, okuduğumuz metinlere kıyasla 60.000 kez daha hızlı işleyebilmektedir. Hizmet ve ürünlerinizi anlaşılması hızlı ve kolay bir şekilde kitlenize ileten görsellerle dolu bir web sitesi tasarlayarak bu bilimsel gerçeği paraya çevirebilirsiniz.

Ana Fikir

İyi bir web sitesine sahip olmak en az iyi bir pazarlama stratejisine sahip olmak kadar önemlidir. Müşterilerinizin web sitenizden ne istediği ve ne beklediği konusunda ihtiyaçlarını en verimli şekilde nasıl karşılayabileceğinizi düşünmeye biraz zaman ayırarak lead sayısını artırın.