Neden WordPress Alt Yapısını Kullanıyoruz?

Yayınlandığı tarih: 8 Mart 2016 Yazar: Kategori: Genel 0 Yorum

Son zamanlarda Web sitesi tasarlatmak veya mevcut Web sitelerini yenilemek isteyen bir çok firma bize WordPress altyapısını kullanmak istediklerini söylüyor. Sektörde birçok altyapı olmasına rağmen neden WordPress altyapısına bu kadar fazla istek olduğunu merak edenler için bu konuyu araştırdık.

Bir çok Web Tasarım uzmanına göre WordPress, içerik yönetim sistemleri ve blog platformları arasında en iyisi. Bu başarısının en büyük nedeni ise açık kaynak kodlu olması. Yani herkes tarafından geliştirilebilir bir sisteme sahip olması. Diğer yazılımlara göre daha basit ve daha anlaşılabilir olması da WordPress’i kendi dalında en iyisi olma nedenlerinden biri olarak gösterilebilir. Kontrol paneli kısmının çok basit olması, Facebook kullanır gibi kendi sitenizi kullanabilmenizi sağlıyor.

WordPress’in esnek kullanımı sayesinde ister şirketinizin kurumsal Web sitesini isterseniz şahsi blog sitenizi dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz.

WordPress web sitesi yaptırmak, Web sitenizin SEO ve Google indeksleme yönünden diğer altyapılarla tasarlanmış sitelerden bir adım önde olacağı anlamına da geliyor.

WordPres’in SEO Açısından Önemi ve Google İndeks

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Başvuran bir çok kurumsal firmadan ilk duyduğumuz soru; “Google aramalarında ilk sayfaya çıkabilecek miyim?” oluyor. Günümüzde Google’ın arama motorları arasında tek dev olduğu açık ve net bir şekilde herkesin bildiği bir şey. Bu sebeple firmaların bu soruyu sormalarını çok normal karşılıyoruz.

Google, en büyük gelirini AdWords reklamlarından kazandığı için SEO işini çok sıkı tutmaktadır. Bu sebeple bir çok firma, sıralamalarda ilk sayfaya çıkmak için bir çok yatırım yapıyor. WordPress alt yapısı ile SEO harcamalarınız en az seviyeye inecektir. WordPress’in bünyesinde bir çok SEO eklentisi ile sitenizi Google’a en iyi şekilde tanıtabilir ve kısa sürede kendi sitenizi ilk sayfada görebilirsiniz.

Sitenizin blog kısmından yazacağınız yazılar, Google tarafından indekslendikten sonra aramalara açılmaktadır. WordPress altyapısıyla yapılan sitelerde paylaşılan yazılar, Google tarafından daha rahat ve hızlı bir şekilde indekslenir ve hemen Google aramalarına açılır. Buda potansiyel müşterilerinizin sizi daha hızlı bir biçimde bulmasını sağlar.

WordPress ile Sitenizi Sosyal Medyaya Taşıyın

Bulrog Web Tasarım - İzmir Web Tasarım Hizmetleri

Sosyal medya platformları da en az Google kadar sitenizin trafiği açısından önemlidir. WordPress alt yapısı ile kurulan sitenizdeki ürünleri ve yazılarınızı tek tuşla sosyal medya mecralarında rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Yazılarınıza veya ürünlerinize hashtaglar ekleyerek sosyal medya üzerinden bir çok müşteri kazanabilirsiniz ve bilinirliğinizi artırırsınız. Sosyal medya, bir firmanın başarısı için olmazsa olmazlardandır. WordPress sayesinde bu sosyal mecralara ulaşmak saniyelerinizi alacaktır.

Saymakla bitmeyen WordPress’in aklımıza gelen diğer faydaları da şunlardır:

  • WordPress, çok basit bir kontrol paneline sahip olduğu için kendi sitenizi rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Site yönetimi için ekstra bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır. Sizin sitenizi sizden daha istekli bir şekilde kimse yönetemez.
  • WordPress’te sitenize duyurular, eklentiler veya haberler sayfası eklemek çok basittir. Bununla ilgili bir çok eklentiye sahiptir. Sitenizde paylaşacağınız haberler sitenizi sürekli güncel tutar ve trafiğinizi artırır.
  • Basit bir şekilde sitenizin dış görünümünü değiştirebilirsiniz. WordPress’in farklı farklı milyonlarca teması bulunmaktadır.
  • WordPress güvenliği için senede bir kaç kez güncellenir. Olası tehditlere karşı en büyük güvenlik önlemleri ile hazırlanmıştır. WordPress ile Web siteniz güvendedir.
  • WordPress ile tek bir bilgisayara bağlı kalmazsınız; herhangi bir tarayıcı üzerinden istediğiniz zaman sitenize girip değişiklikler yapabilirsiniz.
  • Web sitenizdeki bütün kontrol sizdedir. Sizden habersiz içerik değişikliği veya siteye reklam verme gibi işlemleri yapamazlar.
  • WordPress’in milyonlarca eklentisi arasından istediğinizi seçip sitenize eklemek saniyelerinizi alır. Takvim, video oynatıcı, harita, canlı destek hattı ve görsel galerileri sitenize basit bir şekilde entegre edebilirsiniz.
  • WordPress’in binlerce mobil uyumlu teması bulunmaktadır. Bu sayede insanlara ellerinden düşürmedikleri telefonlarından da ulaşabilirsiniz. Ayrıca acil değişiklikleri mobil cihazınızdan da kullanabildiğiniz kontrol panelinden hızlıca yapabilirsiniz.

 

İzmir Web Tasarım sektörüne yaklaşık 5 yıldır hizmet etmekteyiz. WordPress ile yüzlerce Web sitesi tasarladık. Firmanız için en iyi tasarımı WordPress altyapısı ile oluşturabiliriz. Bize mail atarak veya direkt arayarak ulaşabilirsiniz.

WordPress ile ilgili her sorunuzu turkcewordpress.com adresinden cevaplayabiliriz.